Domácí hračky jsou zatím ve veliké formě, vedou tabulku a střílejí branky jako na běžícím pásu. Tentokrát nebyly v optimální sestavě, ale i tak si se soupeřem poradily a poprvé v sezoně udržely vzadu nulu.

Zasloužila se o to Radka Bednaříková, nová posila týmu. Bývalá reprezentační brankářská jednička chytala v kariéře za ligové týmy Baníku Ostrava či Slovácka a lepší debut v Havířově si snad ani nemohla přát.

„Zápas ale tak jednoduchý nebyl. Soupeř zabetonoval svou šestnáctku a nepouštěl nás moc k zakončení,“ uznal trenér havířovských děvčat Radomír Zábranský.

Domácí hráčky čekaly půl hodiny na vedoucí gól. Byl také jediným do poločasu. „Holky se rozehrály až ve druhé půli, uklidňující góly ale pořád nepřicházely, zato přibývalo osobních soubojů,“ uvedl Zábranský.

Až v 74. minutě vyslala Mikysková z 25 metrů nechytatelnou střelu pod břevno a k obrovské radosti všech pojistila vedení Havířova na 2:0. Skóre završila další dělovkou minutu před koncem Břenková.

„Upřímně - jsem rád, že to máme za sebou. Zápasy s posledním bývají dost ošidné. Celou dobu jsme dobývali území houževnatého soupeře. Potěšilo mě, že to holky zvládly i bez některých opor, které jsme šetřili na příští stěžejní souboj se Zlínem,“ oddechl si Zábranský.

Zároveň pozval diváky na následující šlágr podzimu, který se odehraje v neděli 27. září od 13 hodin v Havířově, ovšem na hřišti Indiánů a jako pozápas divizního utkání MFK Havířov – Nový Jičín.

A patrně rozhodne o tom, kdo bude v čele soutěže zimovat na prvním místě. Stejně jako Havířov je i Zlín dosud stoprocentní, jen má horší skóre. „Musíme se na soupeře dobře připravit, věřím, že nám v neděli fanoušci pomohou a vykročíme společně za svým cílem – postupem do druhé ligy,“ požádal Zábranský havířovské diváky o pomoc.

Gascontrol Haviřov – FK Nové Sady 3:0 (1:0)

Branky: 32. Kuzníková, 74. Mikysková, 89. Břenková. Rozhodčí: Dytko – Slavík, Bednarz. ŽK: 1:4. Diváci: 120.

Havířov: Bednaříkova – Porembská, Šlegrová, Míčková, Kuzníková, Vítková, Jančová, Mikysková, Waszutová, Břenková, Denková. Střídaly: Pochylová, Huvarová, Šoborová, Janulková, Fukalová. Trenér: Zábranský.