BFK Frýdlant n. O. – SK Dětmarovice 1:0 (1:0)

Trenér Dětmarovic Miroslav Čopjak jako obvykle připravil své svěřence na výbornou, problém tentokrát byl v tom, že na rozdíl od předešlých utkání vyšli Dětmarovičtí střelecky naprázdno.

Frýdlant těžil z euforického závěru sezony po úspěchu, kterého dosáhl na amatérském mistrovství Evropy v Rakousku (stříbro) a v domácím prostředí chtěl skalpovat lídra soutěže. Ve stejné pozici neuspěl na horké frýdlantské půdě nedávno i do té doby vedoucí Český Těšín.

Dětmarovičtí se připravovali na pekelné prostředí, to se ale nedostavilo. „Drželi jsme míč, v první půlhodině jsme ho domácím prakticky nepůjčili a diváci byli velmi tiší," podivoval se trenér Čopjak.

Možná právě proto, že hráli jen jeho svěřenci, byli diváci tak konsternovaní a zamlklí. Hosté mohli jít v první půli třikrát do vedení, místo toho dostali branku z ojedinělé akce. „To je prostě fotbal. Někdy jste jasně lepší a prohrajete, jindy berete tři body za výkon, za který byste si zasloužili spíše prohrát," pokrčil rameny Čopjak.

Jeho svěřenci si v dalším průběhu hry vytvořili ještě pár solidních šancí včetně břevna Ligockého, ale domácí už výsledek ubránili. „Mají velmi slušný tým, který by mohl hrát klidně divizi. Sice jsme ho jasně přehráli, ale byl to náš asi nejpovedenější jarní zápas. Paradoxně z něho nemáme nic, ale hráčům jsem za výkon poděkoval. Vydali se ze všech sil," hlásil  po zápase Čopjak.

Branka: 37. Ursíni. Rozhodčí: Takáč, žluté karty: 2:0, diváci: 380.

Dětmarovice: Gradek – Škuláň (77. Novák), Prčík, Hojdysz, Pastucha – Schimke, Špička, Beilner, Matušík (73. Goj) – Ligocký – Punčochář. Trenér: Miroslav Čopjak.


#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#