SK Dětmarovice – TJ Háj ve Slezsku 1:0 (1:0)

Poté co opustil zvolna se potápějící karavelu Horní Suché v I.A třídě, se renomovaný kouč Čopjak plynule přesunul na kapitánský můstek kvalitněji plachtící fregaty, odkud velí dětmarovické posádce snažící se o postup do divize.

Dosavadní trenér Petr Czyž bude v klubu zastávat pozici sportovního manažera. „Nabídku panu Čopjakovi jsme dali v týdnu před jeho posledním utkáním v Albrechticích, ale on ještě týden zůstal, aby pomohl Horní Suché a teprve pak přešel k nám. Myslím, že bychom byli blázni, kdybychom nevyužili jeho dlouholetých zkušeností z oblasti metodiky práce," konstatoval Czyž.

A Čopjakovy poznatky se již pozitivně promítly do duelu proti Háji, který se nedostal prakticky k ničemu. „Organizace hry nám fungovala bezvadně a porazili jsme soupeře, který je velmi nebezpečný. Příznivě hodnotíme už celý tréninkový týden před utkáním, ve kterém hráči vstřebávali nové prvky nového trenéra. Příkladné je, že samotní hráči se chtějí pod vedením kouče Čopjaka zlepšovat a pokusit se hrát o postup," mnul si ruce nad příchodem trenéra Čopjaka k týmu Petr Czyž.

Samotný Čopjak tedy mohl slavit s Dětmarovicemi vítězství a oproti působení v Horní Suché, kde stála tréninková morálka za zlámanou grešli, to pro něj musel být v novém prostředí hotový balzám na duši. Renomovaný kouč je totiž znám svou precizní přípravou a náročností tréninků, kterou lze nejlépe uplatňovat v profesionálním fotbale, ale i na amatérské úrovni s ní Čopjak dokáže bodovat. Pokud mu ovšem na trénink nedorazí jen osm hráčů jako v Horní Suché…

„V Dětmarovicích jsem se potkal s hráči, které jsem již v minulosti vedl, takže rychle pochopili mou filozofii, což je nezbytné pro další herní vývoj mužstva. Jsem rád, že kluci chtějí tvrdě pracovat a postupně se zlepšovat. Odvedeným výkonem proti Háji mě ujistili, že mají zájem na tom se posouvat dál," poznamenal vítězný Čopjak.

Branka: 37. Punčochář. Rozhodčí: Polák, žluté karty: 3:3, diváci: 200.

Dětmarovice: Gradek – Škuláň, Prčík, Aniol, Karkoška (75. Pastucha) – Špička, Schimke, Matušík, Punčochář, Beilner – Goj (80. Papcún). Trenér: Miroslav Čopjak.