Do utkání vstoupili aktivněji jednoznačně domácí, z čehož pramenily i první šance, gólu se však svěřenci trenéra Radomíra Zábranského nedočkali.

Naopak v 16. minutě se po rohu prosadil bývalý prvoligový fotbalista a slovenský reprezentant Martin Proházska.

„První půli jsme začali moc vlažně a soupeři nechali až příliš prostoru. Ten toho využil. Paradoxem je, že jsme se připravovali na nebezpečné standardky Frenštátu a speciálně na Proházsku. A gól nám dá Proházska - z rohu…," rekapituloval úvodní dějství trenér Zábranský.

Okamžitě po startu druhého poločasu se povedlo hráčům ČSAD vyrovnat. Jejich radost však trvala pouze okamžik, jelikož pomezní mával ofsajd.

Havířované sympaticky bojovali a měli více ze hry. Nakonec v 86. minutě srovnal také po rohu Chmiel – 1:1. „V poločase jsme si některé věci vyříkali a hra se zlepšila. Mladý Vala spálil snad tři tutové šance. Ale i ten bod je dobrý, soupeř měl kvalitu," shrnul utkání trenér Zábranský.

ČSAD Havířov – Beskyd Frenštát p. R. 1:1 (0:1)

Branky: 86. Chmiel – 16. Proházska. Rozhodčí: Karas. ŽK: 1:2. Diváci: 110.

ČSAD: Ryšánek – Oliva, Kaleta, Kulhánek, Přeček – Vrobel (70. Rozsíval), Hánl (75. Chmiel), Čopák, Vala, Pastrňák – Čermák. Trenér: Radomír Zábranský.

Další zápas hraje Havířov v neděli s Petřvaldem na Moravě.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.