Fotbalisté Vítkova povýšili kdysi prešovské umění neinkasovat gól v nejvyšší československé soutěži na své vlastní. „Takový beton jsem už dlouho neviděl," konstatoval trenér Dětmarovic Josef Jadrný, jehož mrzelo, že domácí nebyli schopni z přehršle rohů a centrovaných míčů do brány nic dotlačit.

„Prakticky 85 minut jsme hráli kolem vápna soupeře, to nebylo ani na půlce. Hosté měli vepředu jen jednoho hráče, a ten se tam sám ještě nudil, jinak byli všichni zalezlí vzadu a bránili," přibližoval Jadrný.

Na druhou stranu, účel to splnilo. „Ze strany Vítkova určitě. Abych byl upřímný, asi třikrát jsme přinutili brankáře hostů zasáhnout. Jinak šly naše střely vedle. Podnikali jsme spoustu výpadů, hlavně po stranách. Uher na levé straně měl snad třináct centrů, Beilner na pravé asi šest, ale neujalo se absolutně nic, především díky špatnému výběru místa našich útočníků Lukana a Zahatlana," zalitoval Jadrný.

Dětmarovice přišpendlily Vítkov k jeho bráně i čtrnácti rohy. Největší šanci zahodil Skotnica, který právě po rohovém kopu na zadní tyči z metru minul prázdnou bránu. „Tohle se ale musí dávat," zlobil se Jadrný, milovník čistých kont. Tentokrát by ho ale jistě rád vyměnil za tři body. „To je jasné, měli jsme z toho něco využít a potvrdit výhru z Orlové. Takto jsme ji trochu devalvovali," mrzelo jej.

SK Dětmarovice – TJ Vítkov 0:0

Rozhodčí: Ganaj – Futerko, Vranay. ŽK: 1:1. Diváci: 70.

Dětmarovice: Kotrla – Stanowski, Šrámek, Hrdlička, Skotnica – Beilner, Hrtánek (56. Ristovský), Maleňák, Zahatlan, Uher (70. Piecha) – Lukan. Trenér: Josef Jadrný.