Odchovanec krnovského fotbalu je v Karviné na zkoušce a odehrál za MFK OKD dvě přípravná utkání zimní Tipsport ligy. Těsně před podpisem smlouvy se však dvaadvacetiletý ofenzivní záložník zranil. Vypadá to však, že s šikovným technikem v Karviné počítají, a tak od počátku jarní sezony budeme Cudráka nejspíše vídávat ve druholigových bojích.

Jste na zkoušce v Karviné, jak to zatím vypadá?
No, vypadalo to dobře, ale trošku se to zkomplikovalo. Už jsem podepsal hostovací lístky plus opci, jenže těsně před podpisem smlouvy jsem se zranil.

Kdy se to stalo? Je to vážné?
Minulou středu na tréninku. Při běhu mě začalo tahat v koleni. Myslel jsem, že to bude do rána v pořádku, ale nebylo. Tak jsem hned ve čtvrtek zašel za doktorem. Říkal, že by to nemělo být nic vážného, jen natažené úpony. Nařídil mi čtrnáctidenní klid, tak snad se to za týden spraví.

A nemůže to zranění zhatit vaše angažmá?
Věřím, že ne. Klub už měl pro mě připravenou smlouvu, zařizoval mi i bydlení. Mluvil jsem s panem Vlkem (manažer klubu – pozn. aut.) a ten mě ujistil, že Karviná o mě zájem stále má. Tento týden bych měl podepsat smlouvu.

Za Karvinou jste hrál v zápasech proti prvoligovým týmům. Jaké to bylo?
Proti Baníku jsem odehrál druhý poločas, vyhráli jsme 1:0. Proti Sigmě Olomouc jsem zase hrál první půlku, tam jsme taky vedli, ale nakonec to skončilo 3:3. Výsledky jsou to pěkné, ale nijak zvlášť bych to nepřeceňoval. Jak Sigma, tak Baník, jsou v plné zátěži a taky se v zimě hodně zkouší. Ale jinak to byl jiný fotbal, více kombinační. Je určitě fajn zahrát si proti borcům jako jsou třeba Martin Lukeš nebo Michal Ordoš.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.