Karvinští předvedli podobně jako už několikrát na jaře poměrně matný výkon, z něhož vybočila první desetiminutovka, ve které zahodil superšanci Wágner a pak dvě tři pasáže druhé části, v níž Karvinští sice drželi míč, ale k ohrožení Fryštákovy brány se prakticky nedostali, neboť všechny pokusy mířily mimo.

V první půli aktivnější a pohyblivější klokani se dostali do vedení v 10. minutě, kdy se skrz karvinskou obranu probil do šance Kabajev a zakončil. Na konci první části potvrdil zasloužené vítězství domácích Dostál.

Druhé dějství se neslo v duchu poklidného hlídání domácího náskoku, na kterém nezměnilo nic ani Hoškovo nastřelené břevno.

Karvinští (ve žlutém) gól v Ďolíčku nedali a Bohemians se tak mohli radovat ze záchrany v nejvyšší soutěži.

Ohlasy trenérů
Domácí trenér Martin Hašek: „Úspěch či neúspěch celé sezóny se smrskl do tohoto zápasu. Pro všechny v klubu to byl psychicky moc náročný týden. Ovšem podali jsme velmi dobrý výkon, za klíčový fakt považuji chycenou tutovku Wágnera v úvodu zápasu - to nás gólman Fryšták podržel. Všichni cítíme úlevu a spadl nám kámen ze srdce."

Hostující trenér Jozef Weber: „Domácím jsme utkání bohužel dost usnadnili tou zahozenou úvodní šancí Wágnera. Tam jsme měli být důslednější. Přestože jsme byli silnější na míči, tak nám to bylo k ničemu, fotbal se rozhoduje ve vápnech. Bohemce gratuluji k zaslouženému vítězství a při pohledu na ostatní výsledky i k záchraně."

Bohemians Praha 1905 – MFK Karviná 2:0 (2:0)

Branky: 10. Kabajev, 42. Dostál. Rozhodčí: Franěk – Peřina, Myška. ŽK: Smrž (K). Diváci: 4399.

Bohemians: Fryšták – Dostál, Krch, Šmíd, Havel – Bartek, Švec, Hašek, Berger (84. Jindřišek) – Kuchta (72. Mašek), Kabajev (90. Hubínek).

Karviná: Laštůvka – Moravec, Hošek, Jovanović, Eismann – Weber (68. Vondra), Panák – Dressler (46. Smrž), Budínský, Kalabiška – Wágner (83. Puchel).