Domácí se museli obejít bez pilíře zadních řad Michalčáka, a to bylo znát. Zachraňující se hosty posadila do sedla branka Silného po rohovém kopu, na jeho trefu Havířované nedovedli reagovat a mnohdy se utápěli v alibistických přihrávkách.

„Jsme zklamaní. Myslel jsem, že po těch dvou výhrách se zvedneme, že na ně navážeme, ale nepovedlo se. Dneska rozhodly standardky a osobní zodpovědnost hráčů při jejich zahrávání," smutnil hrající trenér indiánů Miroslav Matušovič.

Problémy při soupeřových standardních situacích provází jeho tým celé jaro. „Už si ani nevybavím, kolik nás ty standardky stály bodů. Hráči si zkrátka musejí uvědomit, že v dnešním fotbale standardky rozhodují zápasy. A my z nich permanentně inkasujeme," obrací Matušovič oči v sloup.

Domácím se určitě nedá vytknout snaha nebo málo bojovnosti. Jenže mladý tým si zatím nedovede poradit s nepříznivě se vyvíjejícím stavem zápasu. „Na tom něco bude. My potřebujeme v utkání vést. Jakmile vede soupeř, trochu to zatáhne, zvláště, když hraje u nás, a my jsme nahraní. Nedovedeme si s tím poradit, neumíme hrát jeden na jednoho, schází nám osobní odvaha. Nenajde se nikdo, kdo by ostatní strhl, kdo by to vzal na sebe," vidí někdejší výborný ligový plejer na hře svého mužstva ještě hodně nedostatků.

To se také potvrdilo v duelu s Otrokovicemi, které po změně stran prakticky bez problémů kontrolovaly výsledek a ještě přidaly další dvě branky.

MFK Havířov – Viktoria Otrokovice 0:3 (0:1)

Branky: 23. Silný, 74. Dobeš, 90. Tomšů. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 1:0. Diváci: 240.

Havířov: Směták – Babič, Wojnar, Zavadzan, Vagner – Večeřa (78. Valla), Zupko (65. Michalčák), Byrtus, Förster (77. Klejnot), Skoupý – Trmal (46. Matušovič). Trenér: Miroslav Matušovič.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.