„Nakonec jsme skončili jako nejlepší tým okresu. Předběhli jsme Albrechtice, to nás těší," zasmál se úvodem trenér havířovského mančaftu Zdeněk Menoušek.

Datyně neodjížděly do Dobratic jen z povinnosti uhrát závěrečný zápas, ve které už o nic nešlo. Naopak, motivaci měly. „Bylo nám řečeno, že na Dobratice se nám nikdy nedařilo, a že by bylo dobré tu bilanci změnit. Tak jsme ji změnili," smál se Menoušek po jasné výhře.

Nutno podotknout, že domácí Dobratice nasadily sympaticky do hry řadu mladíků, což se jim ale stalo osudným, protože Datyně, přestože také nebyly v kdovíjakém širokém počtu, měly celý zápas plně pod kontrolou.

„Poločas jsme vyhráli o dva, ale mohli jsme klidně přidat další góly. A druhá půle? Tak ta už byla zcela jednoznačná. Měli jsme snad deset možností na to dát gól. Kdybychom proměnili všechno, tak by ten výsledek byl skoro až neadekvátní soutěži," porovnával Menoušek.

Gólem přispěl ke třem bodům dokonce i gólman Rozbroj. Hostům se totiž v poslední minutě naskytla možnost penalty a spoluhráči svého kamaráda vyhecovali k zahrání penalty. Brankář Datyní ji proměnil zkušeně.

TJ Dobratice – TJ Dolní Datyně 1:5 (0:2)

Branky: 75. Bortlíček – 24. a 65. Baláž, 33. Vandriak, 61. Pištěk, 90. z pen. Rozbroj. Rozhodčí: Žáček – Seidler, Bartoš. ŽK: 3:3. Diváci: 177.

D. Datyně: Rozbroj – Kučera (29. Vandriak), Neuman, Tomašák, Pištěk – Vlček, Miczka – Masopust, Dolák, Stebel – Baláž. Trenér: Zdeněk Menoušek.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu většinou nezveřejňuje kompletní obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku, anebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si pak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.