„Soupeř byl opravdu těžký, směrem dopředu lepší než směrem dozadu, ale hráli slušně, kombinačně," uznal trenér Menoušek. Své svěřence poslal na umělku v Havířově, kde Datyně absolvovaly zimní přípravu i zápasy. „Vyhovovalo nám to," potvrdil Menoušek.

Jeho tým se musel vyrovnat se ztrátou Mičky, který na poslední chvíli vypadl ze sestavy. „To byl zásah, ale poradili jsme si s tím. Velmi dobře ho zastoupil Ondra Kulhánek," chválil Menoušek.

Veřovice se v Havířově nebály a v první půli si vytvořily nebezpečnější šance. „Nějakých dvacet minut to bylo v pořádku, ale pak jsme soupeři přenechali prostor, nebyli důrazní a on toho málem využil. Nastřelili nám břevno, tyčku. Kdybychom prohrávali, tak se nemohl nikdo divit," uznal kouč Datyní.

Domácí nakonec vysvobodil skvěle hrající Baláž, který ranou z těžkého úhlu překonal brankáře Fojtíka. Baláž odehrál vůbec podařený zápas. Po změně stran totiž ještě přihrál na zbývající dva góly.

To už měly Datyně více ze hry. „Tam už to klapalo, dostávali jsme se před bránu po stranách a po kombinacích. S druhou půlí jsem byl spokojen," líbila se Menouškovi hra jeho týmu.

Havířované mohli nakonec dát i víc gólů, hlavně Kubiena měl slibné šance, ale zůstalo jen u tří. „Ale ani za výsledek 3:0 se určitě zlobit nebudeme," usmál se Menoušek. Ocenil i nově příchozí hráče. „Mladý Masopust z Havířova se uvedl výborně, velkou pomocí je pro nás brankář Láďa Svatoš," upozornil na nové tváře v sestavě.

TJ Dolní Datyně – AFC Veřovice 3:0 (1:0)

Branky: 37. Baláž, 70. Stebel, 76. Tomašák. Rozhodčí: Poledník – Chýlek, Podlešný. ŽK: 1:2. Diváci: 30.

D. Datyně: Svatoš – Masopust (75. Rohel), Neuman, Batiha, Pištěk – Kubiena (89. Kučera), Kulhánek, Tomašák, Vlček, Stebel – Baláž (84. Švrčina). Trenér: Zdeněk Menoušek.