„Prohráli jsme, ale důstojně. Fotbal se hrál dobrý," porovnával trenér Datyní Zdeněk Menoušek.

Havířované nastoupili v Hlubině s otevřeným hledím a se snahou potvrdit poslední výhry. Pozice na „stupních vítězů" jim ale unikla.

„Asi vinou první půle, ta nebyla z naší strany nic moc, chyběla nám trochu disciplína a bohužel se tam také rozhodlo o výsledku," uznal Menoušek.

Krčmařík dvakrát potrestal zaváhání havířovských borců ve středu pole a aktivnější Hlubina si do kabin odnesla dvougólové vedení.

A po přestávce je udržela. Přestože s míčem už hráli prakticky výhradně hosté. „Zatlačili jsme soupeře a hráli opravdu dobře. Vytvořili jsme si několik šancí, hned v úvodu druhé části po centru Stebela Kubiena. Kdyby to dal, jsme v kontaktu a věřím, že bychom si odtud něco odvezli," mínil Menoušek.

V dalších šancích se totiž objevili Gistinger, Tomašák či Jaworek, branku ale nedal nikdo z Havířovanů. „Kluky musím pochválit, kombinačně to bylo v pořádku, snažili se. Hlubina však také mohla dát góly z brejků, bylo to dost otevřené a uvolněné. Nikomu už o nic nešlo," dodal Menoušek, jehož tým skončil ze tří mančaftů z Karvinska jako nejlepší.

„To je pravda, Albrechtice i Stonavu jsme nechali za sebou. Potěší to, ale jaro mohlo být z naší strany mnohem lepší. To jsme si ale zazdili vlastně už v zimě špatnou přípravou. Snad to bude v nové sezoně lepší," vyjádřil Menoušek přání.

Unie Hlubina – TJ Dolní Datyně 2:0 (2:0)

Branky: 19. a 24. Krčmařík. Rozhodčí: Szkuta – Pasterčák, Bednář. ŽK: 0:1. Diváci: 105.

D. Datyně: Vasilko – Masopust, Batiha, Tomašák, Kučera – Kubiena, Jaworek, Wojtyna, Stebel – Kulich (37. Gistinger), Dolák. Trenér: Zdeněk Menoušek.