„Ještě máme doma Veřovice, další tým ze spodku. Klukům jsem říkal, že tuhle sérii musíme jasně zvládnout, abychom se ještě posunuli nahoru, na medailové příčky. Je to v našich silách," konstatoval po sobotě spokojený trenér Datyní Zdeněk Menoušek.

A nebýt domácího dvojzápasu Dobrá – Dobratice, bojovaly by Datyně v tuto chvíli regulérně o postup. „K podzimu se nemá cenu vracet, ale když vezmu jaro, tak tyhle dva domácí duely opravdu mrzí. Zbytečně ztracené body," uznal Menoušek.

To utkání s Libhoští vypadalo úplně jinak. Pohodově. „Soupeř je fotbalově asi oprávněně dole. Úplně jsme ho přehráli. Bylo to lepší než ve středu proti Petřvaldu, vlastně jsme Libhošť k ničemu nepustili," pochvaloval si Menoušek.

Havířované si díky lepšímu pohybu i kombinaci vytvořili převahu, jen jí chyběl gól. „Byly tam šance i soustavný tlak, ale branky začaly padat až ve druhém poločase. I díky tomu, že jsme se trochu zklidnili. Jinak bylo celé utkání v naší režii," přibližoval trenér Datyní.

Domácí v poklidu dovedli zápas do vítězného konce, měli fotbalově navrch. „Oceňuji snahu hráčů, byl to těžký týden, ale přistoupili k tomu velice dobře," poděkoval Menoušek svému mužstvu. Tak teď už jen zvládnout třetí zápas v této sérii.

TJ Dolní Datyně – FC Libhošť 2:0 (0:0)

Branky: 52. Masopust, 72. Kubiena. Rozhodčí: Takáč – Vranay, Závodný. ŽK: 1:0. Diváci: 50.

D. Datyně: Rozbroj – Masopust, Batiha, Tomašák, Kučera (50. Neuman) – Kubiena, Jaworek, Kulich (71. Volný), Stebel – Gistinger, Wojtyna. Trenér: Zdeněk Menoušek.