„Je to skoro úsměvné, ale když nám někdo nenaservíruje rovný stůl, ale hrbolaté rozdrbané hřiště, tak jsme úplně vedle. Libhošť nás ničím nepřekvapila, ale bojovala a nám takový styl nesedí. My potřebujeme kombinovat a hrát fotbal, což na hřišti v Libhošti nešlo," uznal trenér Datyní Zdeněk Menoušek.

Jeho tým dokáže porážet kvalitní mančafty typu Starého Města či Vratimova, ale proti slabým mu to nejde. „Úplně zbytečně jsme na podzim rozdali body Libhošti, Dobré nebo Dobraticím. Přitom je skoro všichni porážejí," kroutil hlavou Menoušek.

Je fakt, že Datyním v Libhošti nepřál terén ani způsob boje, ale to hráče neomlouvá. „Neměli se tomu přizpůsobit. Zbytečně jsme byli podráždění, vlastně od úvodní minuty, jako by kluci byli znechuceni tím, na čem se bude muset hrát. Soupeř bojoval, nakopával balony, to mu vyhovovalo," nebyl spokojen Menoušek.

FC Libhošť – TJ Dolní Datyně 2:1 (1:0)

Branky: 24. Jachník, 54. Blažek – 70. z pen. Wojtyna. Rozhodčí: Chýlek – Adamec, Seidler. ŽK: 5:5. Diváci: 100.

D. Datyně: Vasilko – Kaduch, Tomašák, Batiha, Pištěk – Kubiena (82. Ondruš), Miczka (69. Kulhánek), Dolák, Stebel (62. Vandriak) – Wojtyna – Baláž. Trenér: Zdeněk Menoušek.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu většinou nezveřejňuje kompletní obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku, anebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si pak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.