Tentokrát musel náročný trenér Nešpor své svěřence chválit. Po čtvrthodině hry to totiž bylo 2:0 pro Petřvald, ale nebývalá mobilizace havířovského celku zapříčinila obrat už do přestávky.

Nažhavení domácí si hned od úvodního hvizdu vynutili tlak, který pomáhal vytvářet svými verdikty i rozhodčí, jak už je v Petřvaldu místním (spíše špatným) zvykem.

„První dvě branky padly tak, že arbitři přehlédli fauly na naše hráče a důrazní domácí z toho gólově těžili. Druhý gól jsme navíc dostali z penalty. Chlapy ale takové řízení zápasu namíchlo, takže se řádně vybudili a od té doby hráli už jen oni. Rozhodčí to brzy vzdal, fotbalové kvality byly jednoznačně na naší straně," popisoval Radek Nešpor dokonalý obrat svého týmu.

Již v 17. minutě snížil po hezké akci Baláž a netrvalo dlouho a Antl srovnal. „V té době jsme cítili, že máme na to tady vyhrát. Na míči jsme byli lepší," postřehl Nešpor.

Jeho slova došla naplnění už do přestávky, neboť Neugebauer vsítil další gól Havířovanů. A to ještě hosté několik šancí zahodili. „Hlavně Kubiena, ten se nám v poslední době střelecky nějak zadrhl," poznamenal kouč Datyní.

Po přestávce už jeho svěřenci udržovali náskok a snažili se jej ještě pojistit. Z přehršle šancí uspěl však už jen Janovský. Jeho dělovku sice gólman s námahou vyrazil, ale Janovský převzal balon znovu a svou střelu si dorazil. „On je to fotbalista, to jde vidět," líbilo se Nešporovi Janovského zakončení.

TJ Petřvald na Moravě – TJ Dolní Datyně 2:4 (2:3)

Branky: 5. Chrašč, 14. z pen. Válek – 17. Baláž, 22. Antl, 35. Neugebauer, 67. Janovský. Rozhodčí: Fanc. ŽK: 1:3. Diváci: 75.

D. Datyně: Vasilko – Neugebauer, Neuman, Kodenko (60. Vrbacký) – Kubiena, Antl (89. Dziedzic), Vlček (79. Sobek), Miczka, Dolák – Baláž (83. Švrčina), Janovský. Trenér: Radek Nešpor.