„Náš cíl je vejít se do první pětky. Máme ale docela těžký los, o víkendu hrajeme s Šenovem, pak se Stonavou," pokyvuje hlavou trenér datyňského mužstva Radek Nešpor.

Bodu z Čeladné si cenil už jen proto, že k utkání odjelo jen torzo mužstva. „Z různých důvodů nám chybělo šest hráčů, pět ze základní sestavy," vypočítával Nešpor absence Miczky, Janovského, Vondráka, Neumanna a dalších.

Za průběh zápasu ale musel mužstvo znovu chválit, podobně jako nedávno v Petřvaldě. Výborný byl hlavně Kulhánek. „Na to, v jakém složení jsme nastoupili, jsme hráli jako z partesu," usmíval se Nešpor. „Na výborně připraveném hřišti v Čeladné by byl ostatně hřích nehrát fotbal," dodal.

Domácí hráči se po nechytatelné bombě Petra rovnou do šibenice ujali vedení. „S tím nemohl Vasilko nic dělat. Petr to trefil náramně," uznal Nešpor.

Už za pět minut ale Kodenko vyrovnal, když ve vápně obešel i brankáře a do prázdné brány pohodlně zavěsil.

Živý fotbal s útočnými akcemi na obou stranách se hrál i po změně stran. Po hodině hry proměnil Baláž penaltu za faul na svou osobu, euforie však havířovským hráčům vydržela pouhou minutu, než vyrovnal Padych. „Nezdvojili jsme domácího hráče, po jehož centru Padych dorazil balon do sítě," zalitoval Nešpor.

Litovat mohl také zahozených příležitostí Kubieny, jemuž se lepí smůla na paty. Třikrát šel sám na gólmana, třikrát nedal. „Mohli jsme tady vyhrát, ale i ten bod je dobrý. V Čeladné se moc neboduje," uznal Nešpor.

SK Čeladná – TJ Dolní Datyně 2:2 (1:1)

Branky: 14. Petr, 61. Padych – 19. Kodenko, 60. z pen. Baláž. Rozhodčí: Tobola. ŽK: 2:3. Diváci: 70.

D. Datyně: Vasilko – Horňák, Tomašák, Neugebauer – Antl, Kubiena, Vlček, Dolák, Kulhánek – Baláž, Kodenko. Trenér: Radek Nešpor.