Tentokrát si na Frýdecko dojel pro výhru s Dolními Datyněmi v rámci víkendového kola I.A třídy. Domácí, kteří okupují spolu s Bystřicí a Čeladnou čelo tabulky, museli skousnout porážku. A naopak Datyně se na ně dotahují. Už jsou čtvrté, tři body od svého posledního soupeře.

„Musím říct, že se nám hrálo dobře. Úvod jsme měli sice ospalý, ale dokonale nás probraly úvodní dvě branky," pochvaloval si trenér havířovského týmu Zdeněk Menoušek.

Havířov potvrdil formu posledních dní. „A také to bylo tím, že jsme měli hodně prostoru. Tím nemyslím, že by nám ho tolik věnoval samotný soupeř, ale hřiště bylo větší. Na tom našem hřišťátku prostor není, tam se nám hraje špatně," porovnával Menoušek.

Kombinačně lepší hosté dali zásluhou Kubieny rychle dvě branky, další jim nebyla uznána pro ofsajd. Mimochodem Kubiena se s podzimem loučil stylově. Mužstvu už nepomůže, neboť odjíždí na dva týdny do Norska.

Šokovaní domácí ožili až díky trefě Curyla, který využil zaváhání Rohela. „Měli pak nějaké standardky, ale vyloženou šanci ne. To spíš my jsme mohli dát do poločasu pět gólů," zasmál se kouč Datyní.

Rovněž úvod druhé půle nebyl v podání hostů zrovna přesvědčivý, ale postupem času se do toho zase dostali a měli více ze hry. Jejich výhru korunoval Kodenko.

„Domácí sice říkali, že podali nejhorší výkon podzimu, ale my jsme podle mě nehráli vůbec špatně. Dotáhli jsme se nahoru a teď nás čeká první Čeladná. Zkusíme překvapit i ji," zakončil Menoušek hodnocení vítězného duelu.

Durman Staré Město – TJ Dolní Datyně 1:3 (1:2)

Branky: 36. Curylo – 9. a 12. Kubiena, 73. Kodenko. Rozhodčí: Levinger – Přeček, Beran. ŽK: 3:4. Diváci: 150.

D. Datyně: Vasilko – Rohel, Neuman, Batiha, Dolák – Kubiena (88. Kulhánek), Robin Bilas, Tomašák, Stebel (83. Baláž) – Trmal (46. Kodenko). Trenér: Zdeněk Menoušek.