„Je to slušný výsledek. U týmu jsem sice teprve dvě kola, takže těžko hodnotit sezonu jako celek, ale co musím zmínit je to, že jsem především strašně potěšen přístupem hráčů k tréninku i zápasům. To pak člověk hned získá novou motivaci a chuť do fotbalu," prohlásil po vítězné derniéře nový datyňský trenér Zdeněk Menoušek.

Zápas ve Vratimově pojali jeho svěřenci svědomitě. V úvodních minutách měli sice navrch domácí, kteří hrozili hlavně po standardkách, ale brankář Rozbroj své spoluhráče při dvou těžkých střelách podržel a pak už začali úřadovat Havířované.

„Nepřeháním, když řeknu, že jsme mohli dát i osm branek. Těch šancí, co jsme si vypracovali, bylo skutečně mnoho. Několikrát jsme šli i sami na bránu," vybavoval si Menoušek.

Festival datyňských gólovek odstartoval v 16. minutě Kubiena, následovaly šance Baláže, Kodenka a dalších. Havířovskému celku se dařilo rozebírat domácí obranu. Byla to především Tomašákova zásluha, který uprostřed pole zásoboval míči krajní záložníky Hrušku a Kubienu, kteří vytvářeli spoluhráčům průnikovými přihrávkami tutovky.

V první půli se však trefil jen vrchní spalovač Baláž. „Ten gól nás uklidnil. Škoda, že jsme nepřidali ještě nějaký další, mohlo být rozhodnuto daleko dříve," ohlížel se za utkáním Menoušek.

Datyně však pokračovaly ve výborném výkonu a druhou půli zvládly ještě lépe než tu první. Opět si vytvořily spoustu šancí, zvláště Baláž, který z malého vápna po Vlčkově centru přestřelil a pak v dalších možnostech nastřelil jen vratimovského gólmana. To se „povedlo" i Hruškovi, přesto se hosté ještě dvakrát prosadili, konkrétně právě Hruška po asi nejhezčí akci od Robina Bilase a šest minut před koncem i Kubiena, který svou brankou korunoval povedené osobní jaro.

Na posledních pět minut si šel zahrát i gólman Vasilko. Prostor v poli dostal od spoluhráčů nejspíš za odměnu…

FC Vratimov – TJ Dolní Datyně 0:3 (0:1)

Branky: 29. Baláž, 67. Hruška, 84. Kubiena. Rozhodčí: Šafařík. ŽK: 2:2. Diváci: 100.

D. Datyně: Rozbroj – Vlček, Neuman, Dolák – Miczka – Kubiena, Tomašák, Robin Bilas, Hruška – Baláž (82. Rohel), Kodenko (86. Vasilko). Trenér: Zdeněk Menoušek.