„To je sice pravda, každý gól takhle v závěru potěší, ale výkonem jsme naprosto zklamali a možná jsme si ani ten bod nezasloužili," podotkl trenér Datyní Zdeněk Menoušek.

Za domácí ztrátu mohl hrozivý úvod zápasu, v němž si domácí asi ještě navlékali štulpny v kabině, neboť po pěti minutách prohrávali po gólech Škapy a někdejšího českotěšínského snajpra Zábelky už 0:2.

„To byl začátek, jaký dlouho nepamatuji. Ale prostě jsme dělali chyby, scházel důraz a Dobratice šly zaslouženě do vedení. Nemůžeme se za nic schovávat, kluci podali mizerný výkon," pokrčil rameny Menoušek.

Alespoň, že v 7. minutě snížil Kubiena, takže pořád bylo o co hrát. Diváci si však líbivého fotbalu neužili. „Terén byl hrozný, proto jsme chtěli hrát ještě toto kolo na umělce. Nešlo vůbec kombinovat, takže herní kvalita nebyla žádná ani na jedné straně. Byl to spíš boj a zase boj. Šlo o to, kdo koho přetlačí," nelíbila se Menouškovi sobotní podívaná.

Do druhé půle si domácí něco řekli v kabině, ale laxností nabídli Dobraticím další dvě šance ke skórování. „Netuším, jestli tam byla nervozita, protože nevidím důvod, proč by kluci měli být nervózní. Naštěstí jsme se pak aspoň trochu srovnali a v poslední minutě díky Wojtynově důrazu i vyrovnali na 2:2. Ale jásat nemůžeme. Je to varování. V zimě jsme toho nenatrénovali tolik, a dnes to šlo vidět," uznal Menoušek.

TJ Dolní Datyně – TJ Dobratice 2:2 (1:2)

Branky: 7. Kubiena, 90(+1). Wojtyna – 4. Škapa, 5. Zábelka. Rozhodčí: Havlík – Malchárek, Dvořák. ŽK: 1:1. Diváci: 120.

D. Datyně: Vasilko – Kaduch, Batiha, Tomašák, Vlček – Miczka – Kubiena, Sideropulos (71. Dolák), Wojtyna, Stebel – Baláž. Trenér: Zdeněk Menoušek.