Pořádně tak domácím otrávili jejich premiéru ze slavnostního otevření nového hřiště. „Mají to tam moc pěkně udělané, přijela i pouť, tak to místní pojali slavnostně. Na to jsme se ale nemohli ohlížet," zasmál se trenér havířovského mančaftu Zdeněk Menoušek.

Přes letní přestávku v Datyních udrželi kádr, navíc do mužstva přišli zkušený Wojtyna z Albrechtic a Kaduch z Havířova. „Sice jsme ještě nebyli kompletní, ale kádr je konsolidovaný, což je důležité," pochvaloval si Menoušek.

A líbila se mu i samotná hra. „Hlavně první poločas, kdy byly šance. Domácí jsme přehráli a ujali se vedení. Chtěli jsme tak pokračovat i po přestávce, ale Veřovice přidaly. Nakopávaly to dopředu, kluci museli podstoupit řadu osobních soubojů a domácí se dostali dvakrát do šance. V závěru jsme hráli bez vyloučeného Pištěka a čekali na brejky. Mohli jsme z nich dát dva góly, ale trefil se až Stebel. I tak to bylo zasloužené vítězství," přibližoval spokojený trenér Menoušek.

AFC Veřovice – TJ Dolní Datyně 0:2 (0:1)

Branky: 41. Kubiena, 81. Stebel. Rozhodčí: Tvardek – Potiorek, Vojkovský. ŽK: 4:3. ČK: 71. Pištěk (D). Diváci: 100.

D. Datyně: Vasilko – Kaduch, Neuman, Wojtyna, Pištěk – Kulhánek (89. Kučera) – Kubiena, Dolák, Tomašák, Stebel – Baláž (81. Kulich). Trenér: Zdeněk Menoušek.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu většinou nezveřejňuje kompletní obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku, anebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si pak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.