Havířovany povzbudila předchozí vysoká výhra nad Petřvaldem a v podobném duchu pokračovali i v Sedlištích, která doma nechala datyňské hráče vyloženě hrát. „Až mě překvapilo, že je soupeř tak pasivní. Jako by se vůbec nesnažil hrát s míčem," divil se trenér Datyní Zdeněk Menoušek.

Jeho tým měl znatelnou herní převahu a dostával se i do šancí. Sedliště se pokoušela uspět přes souboje. „Nakopávali balony s cílem vyhrát hlavu, sklepnout to na spoluhráče a střílet, ale to jsme jim prakticky nedovolili. Obrana pracovala spolehlivě," chválil Menoušek.

Havířovští se zodpovědnou hrou dopracovali k jasné výhře, když rozhodnuto mělo být už daleko dříve než po hodince hry. Šancí bylo dost. „Dostali jsme od Sedlišť spoustu prostoru, takže jsme si dobře zahráli. Rozstřílel se Kubiena, za což jsem rád, zase nám vycházely natrénované akce po centrech ze strany," zamlouvala se Menouškovi hra jeho celku.

BD STAV Sedliště – TJ Dolní Datyně 1:3 (0:1)

Branky: 88. z pen. D. Krejčok – 33. a 69. Kubiena, 58. Dolák. Rozhodčí: Kubáček – Glomb, Pasterčák. ŽK: 0:2. Diváci: 85.

D. Datyně: Rozbroj – Masopust, Tomašák, Batiha, Neuman (82. Kučera) – Kubiena, Miczka – Vlček, Dolák, Stebel – Baláž (78. Kulhánek). Trenér: Zdeněk Menoušek.