„Asi bychom potřebovali sezonu odehrát kompletně venku, protože tam se nám i herně daří daleko víc. Přece jen to naše menší hřiště, které navíc dlouhodobě není v dobré kondici, je nám spíš na škodu. Kombinovat se tam moc nedá, soupeřům stačí zpevnit obranný blok a máme problém," připouští trenér havířovského mužstva Zdeněk Menoušek.

Přesto se domácí snažili tvořit, na rozdíl od Dobré, která de facto vypustila mezihru. „Možná to ale dělali s ohledem na terén chytře. Obránci to prostě nakopli na útok, záložní řada Dobré prakticky neexistovala a snažili se to vepředu udržet," všiml si Menoušek.

Jeho týmu navíc neprospěl vedoucí gól Gryžboně. „Postrádal jsem ve hře našeho týmu větší chuť se o to porvat, tak jako tomu bylo posledně v Brušperku. Tady jsme se hecovali, ale nadšení zůstalo kdesi v kabině," nebyl spokojen s první půlí trenér Datyní. Ocenil tedy aspoň srovnání Kubieny na 1:1.

Druhá část už přinesla ze strany domácích lepší fotbal. „Jenže zase z toho nic nebylo. Sice jsme tam měli nějaké gólovky, hlavně po přihrávkách Stebela, ale slabším přístupem jsme z nich nevytěžili nic. Stebel centroval spíš do prostoru než na konkrétní hráče," pokrčil rameny Menoušek.

TJ Dolní Datyně – Sokol Dobrá 1:1 (1:1)

Branky: 30. Kubiena – 18. Gryžboň. Rozhodčí: Szkuta – Bebenek, Pasterčák. ŽK: 1:5. Diváci: 50.

D. Datyně: Vasilko – Masopust, Batiha, Tomašák, Dolák – Wojtyna – Kubiena, Jaworek, Sideropulos, Stebel – Gistinger. Trenér: Zdeněk Menoušek.