I on nepovažuje konečné osmé místo za kdovíjaký úspěch a očekává řez kádrem. „Zatím nevíme, co nejbližší dny přinesou. Bude tady nový trenér, několik hráčů asi skončí. I mě bude končit smlouva," upozornil Mikula po středečním posledním kole s Varnsdorfem (1:2).

Máte za sebou podobně jako loni sezonu, ve které jste asi mířili výše, ale nakonec skončili v silném středu tabulky…
To je fakt, nakonec jsme aspoň v horní polovině, ale říkat si, že je to úspěch, by od nás bylo pofiderní. Měli jsme na víc a chtěli jsme skončit výše. Je to spíš zklamání.

A bylo v možnostech Karviné skončit v první pětce?
Určitě ano, skončit třeba šestí, bylo by to solidní umístění. V posledním utkání s Varnsdorfem jsme to mohli naplnit, bohužel se to nepovedlo.

David Mikula slaví gól.

A úspěchem by pro vás osobně bylo co?
Kdybychom obsadili čtvrté místo. Při troše štěstí se to dalo uhrát.

Proč se to nepovedlo?
Obecně vzato, druhá liga je strašně vyrovnaná. Každý tady může porazit každého. My jsme v řadě utkání nehráli špatně, ale mnohdy neodpovídal bodový stav tomu, co jsme předvedli na hřišti. Vybavím si třeba Třinec nebo Střížkov, kterému jsme odevzdali dokonce čtyři body. I když v Praze jsme hráli špatně. Zdravotní komplikace v průběhu jara nám taky moc nepřidaly.

David Mikula slaví gól.

Co jste si po posledním utkání řekli v kabině? Měli jste nějakou rozlučku s odcházejícím trenérem Mazurou?
Popřáli jsme si jen štěstí v další kariéře. Spíš nás mrzelo, že jsme se s ním neloučili vítězstvím. Chtěli jsme ten Varnsdorf i kvůli tomu urvat, ale bohužel.

Končí vám smlouva, chtěl byste pokračovat v Karviné?
Pokud mi bude nabídnuta nová smlouva, rád zůstanu. Já jsem tohle nechtěl řešit před koncem sezony, nemám tyhle spekulace rád. Je lepší to řešit s čistou hlavou po ukončení sezony. Tak tomu bylo v mém případě i v době, kdy jsem do Karviné přicházel z Opavy. Teď si v klidu sedneme a uvidíme, co bude dál.

Nabídky z jiných klubů nemáte?
Nic konkrétního. Priorita je teď Karviná. Nejbližší dny napoví.

Jeden přestup vás každopádně čeká, prozradíte, o co jde?
Rád – v létě se žením. S přítelkyní Petrou se vezmeme a já z ní udělám paní Mikulovou (smích).

To bude zatraceně zajímavá letní dovolená…
No, to nejspíš bude (úsměv), ale těším se na to. I na ten čas, kdy budu moci být s dcerkou. Teď zase bude mezi sezonami nějaké to klidnější období, i když pro mě asi moc ne, protože ho s rodinou využijeme přípravami na svatbu a pak obřadem. Dovolenka letos padne na tohle, ale je to další životní krok a na něj se těším.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.