„Mysleli jsme si, že přijede soupeř, který bude patřit spíše k těm slabším, ale vyvedl nás z omylu. Hosté působili kompaktně, vyspěle, přes zimu obměnili kádr, takže tam měli asi šest nových lidí a hráli opravdu dobře. V první půli měli herně navrch," uznal manažer dětmarovického klubu Jiří Ligocký.

Domácí si proto dávali pozor na nebezpečné akce Frýdlantu. „Hosté drželi balon, ale vyloženou šanci si nevypracovali. Hráli jen po šestnáctku. Všichni hráči se poctivě vraceli, v defenzivě odvedli velmi dobrou práci," chválil Ligocký.

Ve druhé části se hra vyrovnala a Dětmarovičtí trpělivě čekali na svou příležitost. Tu první měl po centru zboku Hrdlička, ale gólman soupeře balon zázračně vyrazil.

V 83. minutě si domácí centr z boční strany zopakovali, konkrétně Šrámek, který našel hlavu nabíhajícího Maléře a ten zkušeně přehodil frýdlantského brankáře.

„Je to pro nás hodně cenné vítězství, protože začátek soutěže je pokaždé důležitý. Chtěli bychom co nejdříve získat pár bodů, aby se mužstvo uklidnilo a mohli jsme hrát bez nervů," stanovil Ligocký záměr dětmarovických hráčů.

SK Dětmarovice – BFK Frýdlant n. O. 1:0 (0:0)

Branka: 83. Maléř. Rozhodčí: Novák. ŽK: 2:2. Diváci: 150.

Dětmarovice: Polách – Maléř, Prčík, Hrdlička, Skácelík (25. Matušík) – Schimke, Šrámek, Kadlčák (85. J. Beilner), Holý – Punčochář – Šuster (88. Hojdysz). Trenéři: Lukáš Hojdysz a Martin Šrámek.