Hráčky Havířova do zápasu vletěly jako uragán a bylo jich plné hřiště. „Hrát na tak velikém hřišti, to bylo něco pro nás. Holky skvěle kombinovaly, jezdily po křídlech a vlastně celý zápas stabilně ohrožovaly bránu domácích. Myslím, že nám to tam vzadu asi dvakrát sporně propadlo, ale podržela nás Jana Sikorová v bráně a zasloužila si další čisté konto. Domácím jsme uštědřili lekci,“ líbilo se herní představení svého týmu trenérovi Radomíru Zábranskému.

Aby ne. Havířovanky hrály znovu s velkou chutí, přesně střílely a skóre utěšeně rostlo. Od začátku utkání Havířov diktoval tempo hry a jeho křídelní hra s následnými centry byly pro domácí tým doslova smrtelné.

Spoustu šancí, hlavně v první půli, ještě hráčky neproměnily, ale i tak se dočkaly vysoké výhry. „Musím všechny holky pochválit, protože předvádí to, co po nich vyžaduji, a celý zápas jezdí po zadku. Jejich nasazení je příkladné,“ ocenil snahu svého družstva trenér Zábranský.

Co je však nejpodstatnější, od léta by opravdu měla vzniknout třetiligová moravskoslezská soutěž složená z nejsilnějších týmů na Moravě a ve Slezsku, takže divizní fotbalistky se po třech letech marného čekání (nebylo kam postoupit), přece jen dočkají úspěšné sezony s postupovou třešinkou. „Definitivně tomu uvěřím až na losovacím aktivu 8. června, ale byl jsem ujištěn, že soutěž skutečně vznikne, tak snad se to už povede,“ přál by si Zábranský.

Jeho tým přivítá v sobotu na svém hřišti ostravský Baník a tento zápas by měl být ozdobou celé soutěže. „Do sestavy se nám vrátí po zranění i levonohá Vítková, tím pádem bychom měli být na tento prestižní zápas kompletní a těšíme se,“ ujistil trenér Gascontrolu.

MFK Vítkovice – FK Gascontrol Havířov 0:7 (0:2)

Branky: Míčková 2, Pochylová, Najvarová, Waszutová, Chrobáková, vlastní.

Havířov: Sikorová – Najvarová, Porembská, Waszutová, Pochylová – Fukalová, Šoborová, Krajňáková, Denková – Chrobáková, Míčková. Střídaly: Krokoszová, Volná, Motlochová, Kulhánková.