Těšíňanky vinou špatného léta a nedostatečnému počtu tréninků mohou mít v soutěži problémy, jak naznačila trenérka Sylva Bajtková.

„Bohužel se nám léto absolutně nepovedlo, a to především z důvodu slabé tréninkové účasti. Hráčky prostě netrénovaly, do toho přišlo zranění Skupnikové a odchod brankářky Sikorové právě do Havířova. Byla jsem ráda, když jsem na přípravný zápas sehnala sedm hráček,“ nemohla být absolutně spokojena s tréninkovou morálkou trenérka Těšína Sylva Bajtková.

Přesto v úvodním domácím utkání sezony proti ostravskému Baníku mohly Těšíňanky bodovat. Nakonec ale prohrály 1:2. „Vedly jsme, zahodily asi osm tutovek. Velká škoda,“ litovala Bajtková.

Kristýna Dordová - stálice českotěšínské sestavy.

Její tým má zatím problémy s fyzičkou. „Právě vinou slabé přípravy odcházíme na konci zápasů kondičně. To potvrdilo utkání s Baníkem i teď v Havířově,“ uznala Bajtková.

Při nedostatku hráček přemluvily Těšíňanky dokonce Klusovou, aby týmu ještě pomohla, ačkoliv už po minulé sezoně ukončila kariéru.

Klusová byla v akci i v Havířově. Za stavu 3:1 mohla domácí hodně znervóznit, ale svou tutovku neproměnila. „Kdo ví, jak by to vypadalo, kdyby holky z Těšína skutečně snížily na 3:2,“ připustil trenér Gascontrolu Radomír Zábranský.

„Rozhodl první poločas. Tam byl Havířov jasně lepší, dal tři góly. My se mu zbytečně přizpůsobily hrou, která nám není vlastní. Ke konci zápasu jsme opět měly problémy s fyzičkou,“ hodnotila porážku v derby Sylva Bajtková.

Těšíňanky mohou mít v letošní sezoně problémy. Letní příprava se zanedbala.

A domácí? „Těšín na nás občas umí, navíc nám chybělo pět hráček základu, takže jsme museli být obezřetní. Holky to ale zvládly, i když hra obou družstev nebyla úplně ťip ťop,“ poznamenal Zábranský.

Jeho svěřenkyně si znovu vytvořily plejádu šancí, do sítě však prošly jen čtyři balony.

„Zápas se nesl ve sportovní atmosféře, přece jen se holky znají, máme to k sobě blízko. To je třeba ocenit. Těšínu přeji v soutěži hodně štěstí,“ dodal férově Zábranský.

Těšín bude štěstí skutečně potřebovat. „Obávám se, že budeme mít problémy. Slabé celky už v soutěži nejsou a s tím, jaké máme manko z přípravy, bude každý bod úspěchem. Solidní loňskou sezonu těžko zopakujeme,“ je trenérka Bajtková spíše skeptická.

Havířov se už pomalu chystá na pohárové utkání s Olomoucí (28. září). Míčková i Najvarová doléčují zranění, mohly by brzy naskočit do hry. „Už samotný postup přes Baník je pro nás úspěch, ale vyřadit Olomouc, to by byla senzace,“ zasnil se Zábranský.

Gascontrol Havířov – FK Český Těšín 4:1 (3:0)

Branky: 4. Denková, 19. Fukalová, 32. Chrobáková, 80. Maláčová – 62. Klusová. Rozhodčí: Šimeček – Stejskal, Turoň. Bez ŽK. Diváci: 70.

Havířov: Sikorová – Porembská, Motlochová, Krokoszová, Kuzníková – Denková, Šoborová, Vítková, Fukalová – Volná, Chrobáková. Střídaly: Maláčová, Dlouhá, Kozáková, Holtzerová.

Č. Těšín: Hronová – Dordová – Kölblová, Molotová – Hrabcová, Šmídová, Kohutková, Špalková – Nováková, Skočková – Klusová. Střídaly: Valová, Borová, Staňková, Farská, Kurková.