Ten si tak v souboji s Havířovankami, které jsou dlouhodobě předním týmem soutěže, připsal v aktuální sezoně všech šest bodů. „Ani jsme tomu nemohly uvěřit. V Havířově jsme dosud nikdy nebodovaly, vždy jsme si odvezly aspoň třígólový příděl," byla překvapena trenérka českotěšínských děvčat Sylva Bajtková.

Domácí tým nemohl do brány postavit svou jedničku Kosňovskou, takže místo ní zaskakovala Válková a bylo vidět, že se s tím docela prala. Těšín tak v úvodních deseti minutách vytvářel v domácím pokutovém území kuriózní momenty.

Ženské fotbalové derby: Havířov vs. Český Těšín (v modrém).

Havířovanky po čtvrthodině hry převzaly taktovku do svých rukou, ale výrazně se jim Těšín přehrát nepodařilo. Přesto se ujaly vedení - Porembská práskla do balonu a ten podjel Putnocké pod tělem.

„Kombinovat moc nešlo, balon na hrbolatém hřišti odskakoval, takže jsme spoléhaly, ale to domácí také, na rychlé přenesení hry vzduchem. Z trestňáku po další chybě brakářky jsme nastřelily břevno," rekapitulovala Bajtková.

„Škoda, že jsme neproměnili několik dalších slibných šancí, mohli jsme si vytvořit větší náskok," litoval trenér ČSAD Radomír Zábranský.

„V poločase holky cítily, že se s domácími dá hrát, že by se tady mohlo něco udělat. Tak se hecovaly, vyztužily jsme střed zálohy a získávaly pak řadu míčů," popisovala Bajtková.

Ženské fotbalové derby: Havířov vs. Český Těšín (v modrém).

V 61. minutě vyšel Těšíňankám brejk, na které spoléhaly, Skočková perfektní přihrávkou oslovila Vítkovou a ta se trefila náramně do vinklu – 1:1.

Těšíňanky gól povzbudil, což se projevilo na častější střelbě a sebedůvěře. Pár minut před koncem vznikla po rohu Dordové skrumáž v domácím velkém vápně, k míči se dostala Skočková a střelou z otočky poslala balon od tyče do sítě – 1:2.

ČSAD reagovalo vysunutím vysokých hráček kupředu, ale obětavě hrající Těšíňanky už si cenný výsledek nenechaly vzít. „Měly jsme obrovskou radost, porazit kvalitní tým Havířova na jeho půdě je pro nás velký úspěch," radovala se spolu se svými děvčaty trenérka IRP Sylva Bajtková.

Ženské fotbalové derby: Havířov vs. Český Těšín (v modrém).

„Pro nás je to naopak první porážka v tomto ročníku na domácí půdě, ale můžeme si za to sami neproměňováním šancí. Zápasu by jinak slušela spíše remíza," pokrčil rameny havířovský trenér Zábranský.

„Již dlouho avizuji, že v týmu musí přijít generační výměna hráček. Těžit ze slávy dávno
zašlé nejde donekonečna," vysvětlil pak tah se zařazením hned čtyř mladých hráček do sestavy. „Všude proti nám hrají mladé holky a nevidím jediný důvod, proč by ty naše měly u nás sedět na lavičce. Navíc se ukazuje, jak se na týmu podepisuje mizerná tréninková morálka a mým úkolem je to změnit. Kdo netrénuje, nemá na hřišti co dělat," doplnil Zábranský.

ČSAD Havířov – IRP Český Těšín 1:2 (1:0)

Branky: 30. Porembská – 61. Vítková, 80. Skočková.

Havířov: Valková – Holáňová, Motlochová, Dunová, Krokoszová (55. Dlouhá) – Kuzníková, Maláčová, Chodurová, Porembská – Vudarčíková (65. Kupčíková), Volfová (65. Kašíková).

Č. Těšín: Putnocká – Kohutková, Sikorová, Hejtmánková, Pavlovičová – Galandžárová (68. Hrabcová), A. Špalková, Dordová, Skočková, V. Špalková – Vítková.