V derby zápasech se občas mohou zrodit překvapivé výsledky, ale to nebyl tento případ. Domácí měli hru pod kontrolou a drželi balon. Orlovští zlobili jen v začátcích obou poločasů.

„Šlo jedině o to, jestli kluci Orlovou nepodcení, ale několikrát jsem je na to důrazně upozornil a k ničemu takovému nedošlo,“ pochvaloval si kouč prvního týmu tabulky Josef Jadrný.

Dětmarovice se jaly okamžitě diktovat tempo zápasu. Vytvářely si šance a brzy daly gól, na který jim ovšem nahrála orlovská obrana. Z penalty se nemýlil Pospěch. Ještě do poločasu přidali domácí druhý gól a směřovali ke třem bodům.

Orlová se snažila o nákopy na D. Rentu, ale obrana Dětmarovic fungovala spolehlivě. „Pokud si to dobře vybavuji, měl náš brankář Kotrla balon snad jednou v ruce,“ nevzpomněl si Jadrný na žádnou jinou orlovskou šanci, než na jednu od D. Renty z první půle.

„Já jsem to ale tak jasně neviděl. Renta šel třeba sám z boku na gólmana,“ vybavil si Martin Velký, orlovský trenér. „Je fakt, že od stavu 3:0 měli domácí hru ve své moci, ale do té doby to tak jednoznačné nebylo,“ viděl orlovský kouč zápas trochu jinak.

Na startu druhé půle totiž spálil tutovku Kalous, když přestřelil prázdnou dětmarovickou bránu. K dramatu tak nedošlo a vzápětí přidali domácí rozhodující branku na 3:0. Pak už zápas v pohodě dotáhli do vítězného konce.

„Měli jsme tam ještě plno šancí i na vyšší rozdíl, ale roli favorita jsme tentokrát splnili bez potíží. Bylo to téměř jednoznačné,“ poznamenal Jadrný.

„My jsme tady mohli jen překvapit, důležitější pro nás bude domácí zápas s Polankou,“ zakončil Velký.

SK Dětmarovice – Slavia Orlová 5:1 (2:0)

Branky: 15. z pen. a 57. Pospěch, 30. Macko, 62. Tomáš, 69. Škuta – 79. z pen. Kempný. Rozhodčí: Opěla – Lakomý, Folvarčný. ŽK: 1:3. Diváci: 180.

Dětmarovice: Kotrla – Zahatlan, Hrtánek, Mleziva, Holý – Beilner, Škuta, Kurušta, Macko – Tomáš – Pospěch. Trenér: Josef Jadrný.

Orlová: Ščerba – Schimke, Malík, Věčorek, Kalous – Hruška (62. Matušík), Koschny (74. Jašek), Vybíral, Kempný, Botur (78. Andl) – D. Renta (83. J. Renta). Trenér: Martin Velký.