Oba týmy se během sezony potkaly třikrát a pokaždé z toho byla remíza. Dlouho očekávaný magnet jara přilákal na hřiště pod letním kinem i přes deštivé počasí přes stovku diváků a ti se určitě nenudili. Oba týmy si od počátku nic nedarovaly, hrálo se svižně. Těžký terén však příliš kombinace oběma týmům nedovolil.

Havířovské hráčky vedly ve 26. minutě 2:0, jenže zbytečnými chybami na konci poločasu se o náskok připravily.

„Utkání se nehrálo v rukavičkách. Na hřišti to hodně jiskřilo, ale to se dalo čekat. Ve hře je hodně,“ uznal trenér Havířovanek Radomír Zábranský.

Jeho svěřenkyně promarnily ve druhé půli jasné šance a i přes územní převahu už žádný další gól, který by znamenal tři body, nevytěžily.

„Zkusili jsme změnu rozestavení, vsadili jsme na ofenzivu. Hlavně rychlonohé Fukalová a Denková po křídlech dělaly hostům veliké problémy,“ postřehl Zábranský.

Baník měl ve druhé půli jednu obrovskou šanci, ale již překonanou brankářku Sikorovou, která alespoň zpomalila svým zákrokem míč letící do brány, zaskočila jedna z nejlepších domácích hráček Kuzníková.

„Bylo to určitě zajímavé derby dvou aktuálně nejlepších klubů v našem kraji. Ten zápas jsme ale měli vyhrát, myslím, že ostravská Klempířová nemusela utkání ani dohrát. Viděl jsem tam penaltový zákrok na kotníky Fukalové, ten byl hodně nevybíravý,“ mračil se Zábranský.

Nakonec poděkoval celému týmu za obětavý výkon a také divákům, kteří v pošmourném počasí dorazili povzbudit havířovský tým.

Gascontrol Havířov – Baník Ostrava 2:2 (2:2)

Branky: 7. Fukalová, 26. Porembská – 30. Vojtková, 36. Musialová. Rozhodčí: Kaloč – Stejskal, Bureš. ŽK: Vítková – Klempířová. Diváci: 130.

Havířov: Sikorová – Porembská, Waszutová, Kuzníková, Marková – Fukalová, Šoborová, Krzikalová, Vítková, Denková – Míčková. Střídaly: Chrobáková, Pochylová, Kubíčková, Kosová, Motlochová, Kozáková, Kuglerová, Volná. Trenér: Zábranský.