Rozhodlo o tom dohrávané nedělní utkání druhého Bruntálu v Bílovci. Bruntál tam jen remizoval a Dětmarovice získaly jistotu postupu!

Také Těšíňané nemusí vyloženě smutnit. Situaci mají stále ve svých rukách. Stačí v posledním kole porazit doma ostravskou Polanku a zachránit se.

Hostující trenér Lubomír Luhový přivezl k derby okleštěnou sestavu. „Odehráli jsme to bez střídání. Na lavičce jsem měl jenom sedmnáctiletého dorostence,“ přibližoval slovenský internacionál.

Domácí se na soupeře svědomitě připravovali. „Svými kvalitami nepatří Těšín na třetí místo od konce. Kombinačně je to tým první pětky, takže naším jasným úkolem bylo nepřipustit jej vůbec ke kombinaci. Vylezli jsme na hráče soupeře hodně vysoko, abychom jim zamezili rozvinutí akce, nutili jsme je spíše k nákopům, a to Těšínu nevyhovovalo,“ popsal trenér Dětmarovic Josef Jadrný taktický plán.

Jeho svěřenci se jej drželi do puntíku a nakonec z toho vytěžili i potřebné góly. „Musím uznat, že Dětmarovice nám dělaly obrovské problémy svou rychlostí. Vyhrály zaslouženě, rozdíl v kvalitě některých hráčů byl patrný,“ pravil Luhový.

Povzbuzením pro jeho tým může být, že dokázal v určitých pasážích hrát s favoritem vyrovnanou partii. „Podle mě jsme sledovali utkání vysoké úrovně. Ze strany domácích to mělo divizní úroveň, naši kluci bojovali a také se snažili. Zápas měl náboj od první minuty, jako nezaujatému fanouškovi se mi zápas líbil. Jako trenér Těšína jsem samozřejmě zklamaný, ale mužstvo musím pochválit za výkon,“ dodal Luhový.

Pivo zdarma

I trenér Jadrný ocenil úroveň utkání. „Oba týmy přispěly k vysoké kvalitě zápasu, byl to pohledný fotbal. My měli šance, i Těšín tam něco měl, takže diváci se nenudili. Jsme rádi, že jsme těžký zápas zvládli,“ potvrdil Jadrný. Poslední zápas ve Staré Bělé už nic řešit nebude.

To Těšíňané se připravují na domácí utkání s Polankou. „Potřebujeme ho zvládnout a uhrát si to vlastními silami. Nechceme spoléhat na zaváhání konkurentů,“ upozornil Luhový.

Domácí pojmou utkání jako rozlučku se sezonou a pro všechny diváky, kteří na českotěšínský stadionek zavítají, mají připravenu speciální akci. „Každý divák starší osmnácti let má nárok na pivo zdarma!“ prozradil sekretář Těšína Petr Bajtek. Tak uvidíme, kolik diváků se v sobotu v Těšíně sejde na fotbale.

SK Dětmarovice – FK Český Těšín 2:0 (1:0)

Branky: 40. Ristovský, 48. Macko. Rozhodčí: Lakomý – Tomšík, Takáč. ŽK: 1:2. Diváci: 150.

Dětmarovice: Kotrla – Derík, Hrtánek, Mleziva, Holý – Uher (89. Popek), Ristovský (60. Zahatlan), Škuta, Kurušta (79. Kondziolka), Macko (85. Nitka) – Tomáš (90. Beilner). Trenér: Josef Jadrný.

Č. Těšín: Gradek – Bolek, Sostřonek, Rac, S. Zogata – Krucina, Mendrok, Kantor, Michalisko – J. Zogata, Kiška. Trenér: Lubomír Luhový.