Vzhledem k situaci, v níž se ocitli, a také vzhledem k souběžným výhrám Kravař a Lískovce, se jejich výhra nad béčkem druholigové Karviné počítá dvojnásob. „Oddechli jsme si, protože soutěž bude letos extrémně vyrovnaná a my si nemůžeme dovolit vypadnout z role. Tři body mají velkou váhu," upozornil sekretář petrovického klubu Bruno Kencki.

Hned od úvodu bylo jasné, že půjde o zápas, který pravděpodobně rozhodne jedna úspěšná akce. To se potvrdilo. Šance si oba celky vypracovávaly ztuha, hlavně hosté, kteří navíc museli kvůli zranění LeGianga hýbat sestavou.

V karvinské bráně se po známém incidentu s Bestou objevil gólman Paleček. Na tváři měl ochrannou masku a svému týmu byl oporou. Totéž se dalo na druhé straně říct o Szarowském. „Jsem rád, že jej šestigólový příděl v Opavě nepoznamenal. Potvrdil, že je to zkušený gólman," těšilo trenéra Petrovic Čestmíra Kročila, jak se nová posila Lokomotivy se situací vyrovnala.

Domácí měli v první půli štěstí, protože Szarowski zlikvidoval janíkovi penaltu a ve druhé sami skórovali. Urbanova hlavička mířila přesně. „Jsou to životně důležité tři body," ulevilo se po zápase sekretáři Kenckému.

Nutno dodat, že utkání se odehrálo v korektní a sportovní atmosféře. „Na derby to bylo velice slušné, ale to se dalo čekat. S Karvinou máme nadstandardní vztahy, kluci se navzájem velmi dobře znají," nepřekvapila tato skutečnost ani Kenckého.

Lokomotiva Petrovice – MFK OKD Karviná B 1:0 (0:0)

Branka: 63. Urban. Rozhodčí: Býma, žluté karty: 3:4, diváci: 155.

Petrovice: Szarowski – Kubiena (46. Miko), Gill, Bernatík, Nowinski – Reichl, Dittrich, Škuta, Ruisl – Urban (77. Koper), Hojdysz (77. Šuster). Trenér: Čestmír Kročil.

Karviná B: Paleček – Skácelík (86. Škahič), Stanowski, Janík, Pavlík (70. Zahatlan) – Hrtánek, Puškáč, LeGiang (32. Gorniok), Koutný – Juřena, Vaclík. Trenér: Jindřich Dohnal.

Celý článek v dnešním vydání Karvinského a havířovského deníku