Od začátku zápasu byl na malém a hrbolatém hřišti v Datyních k vidění vyrovnaný souboj, ve kterém ani jedna strana nechtěla udělat chybu.

Na domácích bylo patrné, že se jim aktuálně výsledkově nedaří, dokonce prohráli první finále okresního poháru s petrovicým Interem, a tak věřili, že střeleckou impotenci prolomí právě v derby. „Myslím si, že když už nic jiného, tak od tohoto zápasu bychom se snad odpíchnout mohli. Přístup hráčů, zodpovědnost, to bylo v pořádku. Neodehráli jsme špatné utkání, soupeř má ostatně svou kvalitu, a tak i ten bod může být dobrý," přemýšlel po utkání trenér Datyní Zdeněk Menoušek.

Jeho svěřenci byli přece jen aktivnější. Když trenér v posledních zápasech viděl, že Baláž je na hrotu útoku „utopený", poslal k němu do dvojice Doláka. „Asi jsme moc spoléhali na ty naše kraje, které nám poslední dobou haprovaly," vykládal Menoušek.

Skutečně se zdálo, že hra na dva forvardy domácím sedí víc. Datyně měly k vítězství blíž, neboť po chycené malé domů se rozehrával uvnitř šestnáctky přímý volný kop. Domácí ho ale dotlačili jen na břevno.

Oba trenéři se shodli na tom, že se jednalo o klasické derby. „Víc bojovnosti a zarputilosti než fotbalového umu. Divák si na své asi nepřišel," tipoval trenér Albrechtic Dušan Kohút. „Jinak jsme ale soupeře do šancí nepouštěli. Jenže i Datyně mají sílu. Ani my se proti nim do žádné pořádné šance nedostali," uznal Kohút.

TJ Dolní Datyně – Baník Albrechtice 0:0

Rozhodčí: Kuchař – Potiorek, Tvardek. ŽK: 4:1. Diváci: 100.

D. Datyně: Svatoš – Masopust, Neuman, Batiha, Vlček – Kubiena, Miczka, Tomašák, Stebel – Baláž (46. Rohel), Dolák (89. Kučera). Trenér: Zdeněk Menoušek.

Albrechtice: Hekera – Kulhánek, Věčorek, Korzeniowski, Pařík – Jakub Kociolek, Žyla, Dorozlo, Izaiáš – Klus, Jan Kociolek (83. Parchanský). Trenér: Dušan Kohút.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nemusí zveřejňovat celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, domova i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi.
Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Po připojení si tak můžete Deník v plném znění přečíst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.