„Je to opravdu poctivě vydřené a ubojované vítězství. Kluky musím pochválit za maximálně obětavý, zodpovědný výkon. Jeden makal za druhého, nechybělo nám nasazení, hráči se zajišťovali. Takové vítězství jsme už potřebovali," oddechl si po zápase hrající trenér Havířova Miroslav Matušovič, kvůli zranění tentokrát v civilu.

Výhra jeho týmu se dá označit jako zasloužená. Už v první půli měli Havířovští na nohách slibné šance, všechny ale vyřešila karvinská obrana v čele s gólmanem Lipčákem. Domácí nastoupili znovu s několika posilami z prvního mužstva, ale na hře to moc nešlo vidět.

„Zase takový rozdíl to není. Pro nás bylo podstatné, že jsme nevypustili žádný souboj, hlídali jsme si, aby každý byl za balonem a pomohl v případě potřeby spoluhráčům. I proto jsme Karvinou nepouštěli do nějakých šancí," vybavoval si Matušovič.

Derby Karviná B (v zeleném) - Havířov.

Domácím po změně stran uškodilo zbytečné vyloučení Nowinského. „To byl zkrat. Jeho vyloučení zápas hodně ovlivnilo," zlobil se po utkání Marek Bielan, asistent karvinského trenéra Vlka. Hostům to umožnilo odolávat karvinským snahám o zteč své brány a když v 66. minutě proměnil Förster zkušeně standardku, bylo rozhodnuto.

„O ten jeden gól byl Havířov opravdu lepší. Jeho hráči šli za třemi body více. Na našem malém hřišti je to víc o soubojích, srdíčku a nasazení, a to některým našim klukům chybělo," přiznal sportovně Marek Bielan.

MFK OKD Karviná B – MFK Havířov 0:1 (0:0)

Branka: 66. Förster. Rozhodčí: Gloser. ŽK: 3:4. ČK: 56. Nowinski, 80. Uher (oba K). Diváci: 150.

Karviná B: Lipčák – Taraba, O. Cverna, V. Cverna, Berešík – Koutný, Zielonka (72. Káňa), Holek, Molnári (46. Nowinski) – Kurušta (46. Ryšavý), Uher. Trenéři: Lubomír Vlk a Marek Bielan.

Havířov: Směták – Babič, Zavadzan (71. Klejnot), Michalčák, Vagner – Večeřa (87. Dawid), Zupko (90(+1). Vala), Vojnar, Förster, Skoupý (90. Gistinger) – Vachtarčík (75. Trmal). Trenér: Miroslav Matušovič.

Více v pondělním vydání Karvinského a havířovského Deníku.