Zato hosté z Dětmarovic pokračují ve sbírání tříbodových zisků a drží se v čele tabulky krajského přeboru.

„To nás těší, ale tentokrát musím říct, že to nebylo nic jednoduchého, ba naopak. Těšín hrál dobře a minimálně čtyřikrát nás podržel Kotrla v bráně,“ uznal trenér Dětmarovic Josef Jadrný a gólmana svého týmu vyzdvihl.

„Zažívá skvělý podzim, což je ostatně vidět na počtu obdržených branek. Ve spolupráci s obranou řeší valnou většinu situací úspěšně. A udržet nulu v Těšíně, který je pořád směrem dopředu velmi nebezpečný, to se cení,“ dodal trenér Dětmarovic.

Jeho týmu samozřejmě výrazně pomohl úvodní gól už v patnácté sekundě zápasu, kdy domácí z vlastního výkopu ztratili balon a Macko jim nasadil handicap.

„Takový start jsem snad nezažil,“ divil se trenér Těšína Richard Beneš. „Ale pozitivní bylo, že jsme se nevzdávali a troufnu si říct, že jsme v první půli byli lepší. Konečný měl dvě šance, Hubník jednu. Místo toho jsme ale inkasovali znovu,“ nechápal Beneš.

To se totiž opět trefil Macko. Dětmarovicím dělala problémy agresivita domácích, kteří se hnali za body, ale koncovka jim nevycházela. „O kombinaci to moc nebylo, Těšín to spíš jednoduše nakopával, každopádně naše obrana pracovala spolehlivě,“ poznamenal Jadrný.

Jeho tým přežil ve druhé části další dvě tutovky Kišky a J. Zogaty a naopak z penalty zvýšil na 3:0. „Penalta byla jasná. My jsme navíc přišli o gólmana za slovní urážky rozhodčího, což je obrovská chyba Pechy, který nás tím oslabil. Dětmarovice byly dnes střelecky produktivní a my máme zase houby s octem,“ uzavřel Richard Beneš.

FK Český Těšín – SK Dětmarovice 0:3 (0:2)

Branky: 1. a 27. Macko, 63. z pen. Pospěch. Rozhodčí: Sivera – Tabášek, Matějek. ŽK: 3:0. ČK: 63. Pecha (Č. Těšín). Diváci: 90.

Č. Těšín: Pecha – Bolek (21. Szkutek), Matuszek, Rac, Byrtus – J. Zogata, Šiška (75. Michalisko), Sostřonek, Konečný – Kiška – Hubník. Trenér: Richard Beneš.

Dětmarovice: Kotrla – Zahatlan, Hrtánek, Mleziva, Holý (88. J. Ligocký) – Beilner (78. Sembol), Kurušta, Siekiera, Macko (65. Derík) – Tomáš – Pospěch. Trenér: Josef Jadrný.