Derrick Mensah je znám fanouškům z regionu především z působení v ostravském Baníku, který opustil letos v lednu. Mladý ghanský záložník následně odešel do norského Haugesundu, ale tam toho moc nenahrál a v minulých dnech se nečekaně objevil v Karviné. Přichází na roční hostování s opcí.

„Chtěli jsme posílit střed hřiště a na pozici defenzivního záložníka jsme hledali určité varianty. Mensahovým příchodem si slibujeme zvýšení konkurence na tomto postu," podotkl sportovní manažer MFK Karviná Lubomír Vlk.

Samotný Derrick Mensah uvítal možnost působit znovu v české nejvyšší soutěži s otevřenou náručí. „Pro mě to byla nejlepší varianta. Karviná má jako klub nějaké ambice, hraje nejvyšší soutěž, chtěl bych jí pomoct její ambice naplnit a odevzdat tady maximum," ujistil.

V Norsku moc příležitostí nedostával a odehrál pět zápasů. „To je málo. Problém byl v tom, že si mě do Haugesundu vybral trenér, který pak v klubu skončil. Nový trenér mi moc příležitostí nedával, a když, tak mě tlačil do pozice obránce, a to mi vůbec nesedělo. Proto jsem hledal možnosti, jak z Norska odejít," přiznal otevřeně Mensah.

Jeho obnovenou premiérou v Česku tak byl paradoxně zápas proti ostravskému Baníku, který mu dal šanci v nejvyšší soutěži. „Jo, sešlo se to," zazubil se Mensah, který však neodehrál celé utkání, nebo aspoň hodinu, jak by si představovali karvinští trenéři. „Byl to jen necelý poločas. Bohužel mě tam protihráč trefil a úplně se mi zatočila hlava. Dělaly se mi mžitky před očima," přiznal. „Je to škoda, chtěl jsem se proti bývalému klubu ukázat a předvést se i před karvinskými fanoušky a trenéry. Dokázat, že neudělali špatně, když mě vzali. Snad budu mít ještě další příležitost," zadoufal.

Jednadvacetiletý ghanský defenzivní štít bude rád za jakoukoliv šanci. „Jestli to bude v lize, v poháru, to je mi jedno. Budu vděčný za každý zápas a poperu se o šanci," ujistil.

Fyzicky se prý cítí dobře. „Co se týče kondice, jde to nahoru. Každým dalším týdnem to bude lepší a lepší," míní.

V české nejvyšší soutěži má za Baník odkopáno 24 zápasů, na gól zatím čeká. „Věřím, že v Karviné těch startů připojím víc a snad se dočkám i gólů. Spoluhráči mě přijali dobře, přátelsky," doplnil. A jak s ním ostatní mluví? Anglicky? „Česky, musím se stále učit," směje se Mensah, který na dotazy novinářů odpovídal odvážně v češtině, což pro něj muselo být hrozně obtížné. Snaha mu evidentně neschází, tak teď už jen, aby ji předváděl také na hřišti.