Hráčky Lubiny, které před soutěží patřily společně s Havířovem, Vítkovicemi a Brušperkem k největším kandidátům na celkové vítězství, se musely po vzájemném souboji před Havířovem sklonit. Neměly totiž nárok.

„Holky se tentokrát netrápily a už do poločasu bylo rozhodnuto. Je to další dílčí úspěch tohoto výborného týmu, který mám tu čest trénovat,“ poznamenal po utkání Radomír Zábranský, trenér družstva.

Jeho svěřenkyně znovu předvedly nápaditý a rychlý fotbal s kombinacemi po stranách, takže soupeř nevěděl, kam dřív skočit. „Holky zaslouží absolutorium. Podzim měly strašně těžký, protože hrály i pohárové zápasy proti vyspělým anebo výše postaveným celkům. Přesto odevzdaly maximum. První půle byla doslova fantastická, míč lítal z nohy na nohu a my si vypracovali spoustu krásných kombinačních akcí,“ chválil Zábranský.

Poděkoval také své asistence Petře Antalíkové, která mu s vedením týmu a přípravou pomáhala.

„Ještě nás koncem listopadu čeká halový turnaj a pak dáme děvčatům zasloužené volno. Sejdeme se na začátku ledna na zimním a neoblíbeném tréninkovém drilu,“ zasmál se Zábranský.

Naštěstí fotbalistky Gascontrolu chápou, že bez něj se to neobejde a nakonec samy vidí, že to přináší i výsledky. Kromě průběžného prvního místa a velkému kroku ke společnému cíli – dosažení na „zlatý hattrick“, stojí za zmínku ještě půlkoruna královny střelkyň, kterou má aktuálně v držení Petra Fukalová.

Gascontrol Havířov – Spartak Lubina 6:0 (4:0)

Branky: Vítková 2, Waszutová, Fukalová, Denková, Najvarová. Rozhodčí: Ravaj. Bez ŽK. Diváci: 50.

Havířov: Sikorová – Porembská, Krokoszová, Kuzníková, Najvarová – Fukalová, Waszutová, Šoborová, Vítková – Míčková, Denková. Střídaly: Volná, Motlochová, Dlouhá, Holáňová.