„S Kroměříží jsme se nemohli moc měřit. Podmínky naše a vítěze naší divize jsou neporovnatelné. My jsme s obsazením konečného druhého místa nadmíru spokojeni. Vzhledem k tomu, že ještě před začátkem divize jsme nevěděli, zdali soutěž budeme vůbec hrát a také tomu, že v posledních dvou sezonách jsme se spíše pohybovali v dolních patrech tabulky, je celkové druhé místo nečekaným úspěchem,“ konstatoval spokojeně předseda dětmarovického klubu Martin Pasz. Vinou finančních potíží před zahájením sezony nemohly být ambice Dětmarovic postupové, přesto na podzim dlouho proháněly vedoucí Kroměříž. „Podzim jsme měli lepší než jaro. Je to i zásluha trenéra Netoličky, který si mužstvo utvořil k obrazu svému. V loňské sezoně jej s předstihem zachránil a letos už tým skončil druhý v celkové tabulce. Za to patří trenéru Netoličkovi náš dík,“ poznamenal Pasz.

Netoličkův kádr si zachoval svou tvář ze závěru loňské sezony. Díky dobré spolupráci s ostravským Baníkem se podařilo v mužstvu udržet jeho tahouny Hančina, Muchu, Koubka či Kozubíka. Tito borci splnili představy vedení klubu nad očekávání. Především Hančin a Koubek se stali oporami týmu a třeba Koubek už je nyní v přípravě ligového A týmu v Baníku Ostrava. Jarní manko na vedoucí Kroměříž bylo v Dětmarovicích způsobeno především potížemi ve složení obrany. Po podzimu totiž odešel Hančin, Škoda se hned v úvodním jarním duelu zranil a zdravotní problémy se nevyhnuly ani Prokopovi, takže z obranné linie najednou vymizeli tři hráči. Navíc v průběhu jarní části odešel od týmu úspěšný trenér Jaroslav Netolička. Co stálo za jeho odchodem? Vedení klubu rozpoznalo, že trenérovy metody už jsou stereotypní a vyžadují změnu.

„Pan Netolička byl u týmu tři roky, což je dlouho, a my viděli, že už mu nemá co nového dát. Špatné výsledky mužstva v té době nebyly hlavním důvodem jeho odchodu. Rozešli jsme se po oboustranné dohodě,“ pravil Pasz. Na jeho místo nastoupili provizorní trenéři Šrámek (hrající kouč) se Serafinem, který u týmu, coby asistent, zůstane i v příští sezoně. „Budeme mít určitě nového trenéra. Momentálně máme rozjednány hovory asi se čtyřmi trenéry, kteří přicházejí do úvahy,“ objasnil předseda klubu. Ten se domnívá, že problém Dětmarovic spočívá spíše v nadbytku hráčů, kteří jsou v týmu na hostování.

„Dá se říci, že plné tři čtvrtiny kádru tvoří hráči, kteří jsou u nás na hostování. Do budoucna bychom potřebovali snížit jejich počet aspoň tak, aby tvořili jen polovinu kádru. Nehledě na to, že kvalitní hráči stojí nemalé peníze a my nejsme v situaci, kdy bychom si mohli dovolit rozhazovat,“ nastínil Pasz další letní hektické období se sháněním financí. Také před dalším ročníkem soutěže se totiž klub potýká s problémem finančního krytí sezony. „Poslední roky se nám nedaří pokrývat takové rozpočty, jaké panovaly za dob předsedy Hanuska. Urputně se snažíme sehnat finance, ale je to složité. Musíme hledat rezervy a ty lze najít v kvalitě kádru. S tím ale může být pochopitelně spojován fakt horších výsledků,“ je si dobře vědom Martin Pasz.

Dá se tedy očekávat, že několik borců z dětmarovického hostování v týmu pro příští sezonu nezůstane. „Uvidíme, co bude za tři týdny, kdy nám začíná příprava na novou sezonu,“ řekl předseda Dětmarovic. Jeho funkcionáře v průběhu letošního ročníku rozladily slabé návštěvy na domácích zápasech. „V domácím prostředí jsme ani jednou neprohráli, celou dobu jsme se motali na špici tabulky, ale diváci nechodili. A třeba na posledním utkání bylo jen sedmdesát diváků, což bylo před dvěma, třemi lety téměř nepředstavitelné,“ neskrýval na závěr rozčarování Pasz. Nechme se překvapit, jestli si diváci na dětmarovický stadionek najdou znovu svou cestu.