SK Dětmarovice – Durman Staré Město 1:2 (1:1)

Jejich klub nekrachuje, nemizí z fotbalové mapy, neboť zásluhou obětavých funkcionářů, především Jiřího Ligocého, jenž téměř sám sestavil pro novou sezonu v I.A třídě zgruntu nový mančaft, se podařilo dát dohromady tým, který tuto soutěž bude hrát. A tak diváci v sobotu zhlédli úvodní mistrák, ke kterému do Dětmarovic přijelo Staré Město u Frýdku-Místku. Hosté během zápasu více leželi na trávníku než hráli. Na těsné vítězství jim stačily dvě gólové střely ze tří. Domácí začali se svým novým uskupením sestavy slušně. Měli tlak a v 19. minutě se nádherně trefil z dálky Pavel Klimek, když míč otřel o břevno, ten skočil za čáru a ven. Asistent rozhodčího ale viděl dobře – 1:0.

Radost vydržela domácím necelých 180 vteřin. Po trestném kopu se do míče opřel Kaňok a vyrovnal – 1:1. Pak si domácí vytvořili další šance, ale bez efektu. Největší příležitosti k vyrovnání měli Dětmarovičtí Martinček a Zarzycki, nové posily týmu, jenže nedali. I když termín nové posily není zcela na místě, neboť posilami v novém týmu Dětmarovic jsou vlastně všichni hráči. Domácí ve druhé části útočili do plných, ovšem neprosadili se. „Hosté furt zdržovali, polehávali na trávníku a brečeli. To byl teda výkon,“ ulevil si sekretář Dětmarovic Milan Kyša.

Nicméně Staroměstští se za svůj antifotbal dočkali nakonec vítězství. V 85. minutě trefil Kudrna z přímého kopu tyč a nekrytý Ručka dorazil balon do Hájkovy sítě – 1:2. Branky: 19. P. Klimek – 22. Kaňok, 85. Ručka. Rozhodčí: Žáček, žluté karty: 4:4, diváci: 150. Dětmarovice: Hájek – D. Kulinski, Prokop, Czyž, R. Klimek – Bilous (73. Žáček), P. Klimek, M. Kulinski, Zarzycki – Martinček, Pustay (46. Sehnal). Trenér: Petr Czyž. Další zápas hrají Dětmarovice až ve 3. kole 1. září doma s Vendryní, neboť zápas 2. kola v Brušperku byl odložen na 11. 9.