Pomohli tak trochu na dálku kolegům z Českého Těšína, kteří spolu s Heřmanicemi a Břidličnou bojují o to neskončit v propadlišti jménem I.A třída vedle Brušperku, jehož osud je již téměř zpečetěn.

Dětmaroviští se ihned ujali vedení, když dvě branky obstaral Šuster. Když Dětmarovičtí viděli, jak snadno jim to jde a když také přihlédli k letošnímu postavení Heřmanic, trochu se uspokojili a upustili od aktivity. „Mysleli jsme si, že jim do přestávky dáme další čtyři góly a půjde to samo," přiznal hrající manažer Dětmarovic Jiří Ligocký.

Ostravané toho využili a ještě před odchodem do kabin korigovali. Druhá půle ale patřila znovu domácím. Opět se prosadili kombinačně, znovu se trefili oba útočníci Punčochář se Šustrem, kteří jsou ve formě a druhý jmenovaný navíc zkompletoval hattrick.

Dětmarovice se dočkaly po sérii domácích nezdarů zase výhry před svými fanoušky. „Naposledy jsme doma vyhráli v březnu nad Frýdlantem. Tak snad nás to před derby v Bohumíně povzbudí," připomněl Ligocký nedělní zápas.

SK Dětmarovice – FC Heřmanice 5:1 (2:1)

Branky: 4., 10. a 68. Šuster, 58. Punčochář, 83. Aniol – 40. Strakoš. Rozhodčí: Ochodek. ŽK: 2:2. Diváci: 120.

Dětmarovice: Gradek – Ligocký, Maléř, Hrdlička, Schimke (78. Aniol) – P. Beilner (76. Lukan), Šrámek (80. Matušík), Maleňák, Holý – Šuster (70. J. Beilner), Punčochář (84. Hojdysz). Trenéři: L. Hojdysz a M. Šrámek.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.