Fotbal Poruba – SK Dětmarovice 1:3 (1:0)

Porubská jarní bodová sbírka se zadrhla. Dvanáctý tým tabulky podlehl na vlastním trávníku Dětmarovicím, jednomu z aspirantů na boj o postup do divize 1:3, i když v poločase vedl gólem Bystrého.

Osmnáctiletý forvard se po půlhodině hry trefil z přímého kopu, který z úhlu zatočil na zadní tyč Gradkovy branky.

A kdoví, jak by se zápas dál vyvíjel, kdyby o čtyři minuty později po Bystrého vysunutí před dětmarovickým gólmanem uspěl v úniku Švábík. Jenže další z ofenzivních mladíků výběru trenéra Petra Samce zkušeného gólmana pouze trefil.

„Tady nás Břéťa podržel a dál jsme žili. Postupem času jsme se čím dál více prosazovali,“ poznamenal trenér hostí Petr Czyž.

Měl pravdu. Po změně stran už se prosazovali jen jeho svěřenci. Po pouhých dvou minutách zásluhou Punčocháře, který chladnokrevně zúročil precizní Gojovu nahrávku.

Výsledkový obrat dokonal o tři minuty později nikým neatakovaný Beilner a výsledkovou tečku napsal bezpečně proměněným pokutovým kopem po faulu na Schimkeho dětmarovický kapitán Matušík.

„Odehráli jsme asi nejlepší první poločas v probíhající sezoně, ale nakonec jsme kromě hrubých chyb v úvodu druhé části hry doplatili na poměrně úzký kádr, co se obraný týká. Naši stopeři totiž hráli se sebezapřením,“ smutnil trenér Poruby Petr Samec.

„My jsme na rozdíl od domácích úvodní pětačtyřicetiminutovku dobře nezahráli, což navíc korunoval inkasovaný gól ze špatně odhadnuté standardky. A proto jsem musel udělat v poločase v kabině kravál. Ale zase na druhé straně jsme dobře věděli, že Poruba na jaře už skalpovala čelní mančafty, takže jsme tušili, že to tady jednoduché nebude,“ vykládal po zápase hostující kouč Petr Czyž.

Dětmarovický kouč věřil v úspěch i za nepříznivého stavu. „Fotbal se přece hraje devadesát minut, po pauze bylo ještě dost času s výsledkem něco udělat. A já navíc vím, že mám silný tým,“ dodal.

Branky: 33. Bystrý – 48. Punčochář, 51. Beilner, 67. z pen. Matušík. Rozhodčí: Latoň, žluté karty: 2:2, diváci: 120.

Dětmarovice: Gradek – Škuláň, Aniol, Prčík, Pastucha – Schimke (86. Ligocký), Karkoška, Matušík, Beilner – Goj (90. Papcún), Punčochář (88. Novák). Trenér: Petr Czyž.