„Uf, tohle je dobrý bod. Na šance domácí vyhráli, byť dvacet minut druhé půle jsme měli tlak a šance my. Ale remízu určitě bereme," radoval se z cenného zisku na soupeřově půdě trenér Těšína Richard Beneš. Zvlášť, když v 90. minutě vybojoval Besta trestňák z ideálních 20 metrů, který Matušík dostal přes zeď, ale ne dostatečně vysoko, takže Klepek byl u tyče včas.

Dětmarovice začaly svižně a udávaly tempo hry. Přišly i šance a vedoucí gól, který Hrtánkovi připravil Besta. „Tam jsme to nevyřešili dobře. Do té doby jsme hráli poctivě z bloku, ale pak jsme minuli balon na šestnáctce a nepřerušili akci Besty. Hezky to tam prostrčil Hrtánkovi, přitom na tyhle dva jsme si měli dát největší pozor," mrzelo Beneše.

Dětmarovice (v bílém) se rozešly s Českým Těšínem smírně.

Jenže po nějakých 25 minutách se karta náhle obrátila a Těšín dostal Dětmarovice pod tlak. Zogatovu ránu z levé strany vykryl nohama brankář Kotrla, pak trefil Zogata spojnici břevna a tyče. „Chybělo pár centimetrů," zalitoval Beneš.

Litovat však mohl i domácí kouč Josef Jadrný. „Už jsem myslel, že se z té menší krize dostaneme, ale bohužel," pokrčil rameny. Přitom zápas měly Dětmarovice nadějně rozehraný a vlastně to bylo o druhém dětmarovickém gólu. „Souhlasím. Jenže neproměňujeme šance. Besta měl dvě, Beilner se Skotnicou po jedné. Když nic nedáme, je to těžké. A na 1:0 se proti silnému Těšínu hrát nedá. Je ale fakt, že máme i smůlu. Kluci z Těšína se ve druhé půli dostali snad jednou před naši branku a dali nám z toho gól," poznamenal zkroušeně dětmarovický trenér.

Hráči mu tak nedali dárek k padesátinám. Bod z domácího dvojutkání (před týdnem Vendryně 0:3) je zoufale málo.

SK Dětmarovice – IRP Český Těšín 1:1 (1:0)

Branky: 19. Hrtánek – 86. Rac. Rozhodčí: Čuba – Lakomý, Vidlička. ŽK: 4:3. Diváci: 215.

Dětmarovice: Kotrla – Zielonka, Vančo, Hrdlička, Holý – Hrtánek – Uher, Maleňák, Skotnica (79. Matušík), L. Ligocký (69. Beilner) – Besta. Trenér: Josef Jadrný.

Č. Těšín: Klepek – Bolek (85. Kiška), Kupczak, Rac, Šlavka (74. Konečný) – Hradečný, Kantor, Sostřonek, S. Zogata (64. Rusek), Mendrok – Lojek. Trenér: Richard Beneš.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.