„Opravdu jsou to nesmírně důležité body. Jsme za ně hodně rádi,“ uznal trenér Dětmarovic Josef Jadrný poté, co se jeho tým udržel na špici tabulky krajského přeboru.

Jeho tým totiž čekají v řadě tři silní soupeři, Frenštát venku, dohrávka v Háji a doma největší konkurent z Bruntálu. Stanovil si Jadrný nějaký bodový plán, se kterým by byl spokojen? „Ano, stanovil – devět bodů,“ pousmál se. „A když bude nejhůř, tak sedm,“ dodal. Veškerá skromnost stranou.

Dětmarovice zkrátka hrají o postup, a pokud se jim podaří zvládnout těžký týden, budou v pozici, kdy cokoliv jiného než podzimní vítězství nepřipadá v úvahu. Žádné schovávání.

Nejprve ale bylo potřeba zvládnout Frenštát. „To je velice silný protivník a fotbal to dokazoval. Obě strany hrály dobře, soupeř se pokoušel prosadit standardkami a nákopy, kdy měl dobře zvládnuté náběhy. My preferovali kombinační hru,“ popisoval Jadrný.

Větší tutovky byly na straně Dětmarovic, Macko s Tomášem je ale neproměnili, takže bylo o co hrát až do úplného konce. Macko se nakonec přece jen trefil. Po akci střídajícího Beilnera, který sám vybojoval míč a našel přesným centrem svého kolegu před bránou. „Byl to hodně boj, ale šance jsme si vypracovali i tady. To mě těší. Hlavní jsou ty body, dodají nám větší klid,“ uzavřel trenér Jadrný.

Beskyd Frenštát p. R. – SK Dětmarovice 0:1 (0:0)

Branka: 70. Macko. Rozhodčí: Takáč – Potiorek, Picmaus. ŽK: 1:3. Diváci: 155.

Dětmarovice: Kotrla – Zahatlan, Hrtánek, Mleziva, Holý – Kurušta (66. Beilner), Škuta, Siekiera (90. J. Ligocký), Macko (86. Derík) – Tomáš – Pospěch. Trenér: Josef Jadrný.