Dětmarovice opět doplatily na chabou produktivitu

Dětmarovice – Jako hluchý do vrat bušili dětmarovičtí fotbalisté po přestávce do obrany Vítkovic, nic platné jim to však nebylo. V krajském přeboru si připsali třetí porážku po sobě a čtvrtý duel bez vítězství.

20.4.2014

Dětmarovicím se přestalo v přeboru dařit.Foto: Tomáš Januszek

Naopak Vítkovice svou šňůru bez tříbodového zisku utnuly a dál tak stíhají vedoucí Rýmařov.

Ostravané šli do těžkého duelu s novým trenérem, když ve středu odstoupivšího Jaroslava Netoličku nahradil Tomáš Pohorelli. A první poločas patřil právě jeho svěřencům. Z několika nadějných příležitostí však vytěžili pouze poločasové vedení 1:0, když se pohlednými nůžkami prosadil kapitán hostů Prokeš.

„V prvním poločase nás Vítkovice zatlačily. Navíc se po chybě gólmana, který si zařval na centr z rohového rohu, ale podběhl jej, dostaly do vedení," uvedl kapitán a hrající trenér domácích Dětmarovic Martin Šrámek, který se průběhu utkání po přestávce ani nestačil divit.

On i jeho spoluhráči si totiž vytvořili množství vyložených příležitostí. Ztroskotali ale buď na fantastickém premiantovi v základní sestavě, brankáři Ognyanovovi, či své nemohoucnosti.

„Snažili jsme se vyrovnat, měli jsme snad tři samostatné nájezdy, mnoho střel, ale když z toho nedáte žádný gól, těžko můžete pomýšlet na body. Na závěr nás Vítkovice potrestaly z brejku a bylo rozhodnuto," připomněl Šrámek trefu Moučky z 87. minuty.

Hostující trenér Tomáš Pohorelli, který s týmem stačil před utkáním absolvovat jediný trénink, byl pochopitelně z vítězství nadšený. Zároveň však přiznal, že měl tým štěstí. „Myslím si, že jsme dnes byli šťastnější. Dlouho jsme hráli, jak jsme si řekli a dali jsme gól. To bylo v pořádku. Ve druhém poločase se soupeř vytáhl více dopředu, ve hře bylo najednou hodně soubojů a přitlačil nás. Můžeme být ale rádi, že nás podržel gólman, který chytil snad pět šest jasných šancí," věděl nový trenér Vítkovic.

SK Dětmarovice – MFK Vítkovice 0:2 (0:1)

Branky: 24. Prokeš, 87. Moučka. Rozhodčí: Holodňák. ŽK: 3:2. Diváci: 150.

Dětmarovice: Gradek – Schimke (32. Beilner), Maléř, Hrdlička, Aniol (46. Ligocký) – Kadlčák, Šrámek, Matušík, Holý – Punčochář, Lukan (62. Šuster). Trenéři: Lukáš Hojdysz a Martin Šrámek.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.

Autor: David Hekele

20.4.2014

Volby v Žermanicích na Frýdecko-Místecku.
3 14

Muž si dělal selfie a pak zpřeházel volební urnu. Řeší se platnost voleb

Volby 2017 v Orlové

Volby jsou rutina, vyžadují však trpělivost, říká dlouholetá komisařka

Marek Janečka: Třetí žlutá? Nezájem

Karviná – Fotbalový dříč uprostřed karvinské zálohy, to je fotbalista Marek Janečka. Dnes čeká jeho partu těžký zápas na teplických Stínadlech (od 17 hodin).