Zatím se v soutěži nenašel nikdo, kdo by nováčka soutěže zastavil. Daleko k tomu měli i fotbalisté Dětmarovic. „Zvěsti o síle soupeře určitě nelhaly. Viděli jsme je na vlastní oči a o víkendu se i přesvědčili, že mají opravdu kvalitu. Ani bych je za klasického nováčka nepovažoval, ostatně hrávali kdysi divizi a nejspíš chtějí na tyto časy navázat," uznal trenér dětmarovického celku Petr Czyž.

Jeho tým jel do Rýmařova s cílem přerušit mu vítěznou sérii. „Chtěli jsme ho porazit jeho vlastními zbraněmi. Dobře bránit, vydržet bez inkasovaného gólu a vytěžit něco z rychlých kontrů," nastínil Czyž taktiku.

Ta mu půlhodinu vydržela. Jenže v době, kdy jeho svěřenci začali přebírat iniciativu, podnikli domácí brejk, na jehož konci byl Barcal a s Dětmarovicemi to začalo jít podobně z kopce jako nedávno ve Frýdlantu, kde dostal tým „pětku".

„Ve Frýdlantu to bylo jiné, tam jsme hráli slušně, ale měli spíš smůlu. Tady bylo všechno špatně," uvedl Petr Czyž. „Rýmařov má skutečně velice silnou pravou stranu hřiště a smrtelně nebezpečný rychlý přechod do útoku. Vůbec jsme jej nestíhali zastavovat. K tomu disponují výborným střelcem Šupákem, a tak mají rázem zbraně na každého soupeře v přeboru," dodal k debaklu.

Jiskra Rýmařov – SK Dětmarovice 6:1 (2:0)

Branky: 34., 52. a 63. Šupák, 31. Barcal, 61. Schreier, 86. Tlapal – 74. Lukan. Rozhodčí: Kantoršikov. ŽK: 1:1. Diváci: 150.

Dětmarovice: Gradek – Frisch, Prčík, Hrdlička, Žebrok – Aniol (46. Lukan) – Kořínek (60. Kadlčák), Maleňák, Šrámek, Ligocký – Maceček. Trenér: Petr Czyž.

Další zápas hrají Dětmarovice v sobotu s Kravařemi.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.