„Musím tentokrát mužstvo pochválit, protože po hodně dlouhé době to mělo nějaké parametry. Konečně jsme vystupovali jako tým. Vrátili jsme se k rozestavení 4-2-3-1 a klukům to nejspíš sedlo. Tak dobře jsme letos ještě nehráli. Mačkali jsme soupeře jako citron, snad osmdesát minut jsme ho mleli. Bohužel jsme neuhlídali Kučeru, i když jsme se na něj připravovali," pokrčil rameny trenér Dětmarovic Josef Jadrný.

Soupeř z Břidličné si musel připadat jako na kolotoči. Domácí vedli po brance Skotnici a uměli vytvořit na hosty tlak. „Vysunovali jsme se vysoko, stopeři stáli někde v půlkruhu. Takhle nějak jsme hráli loni, kdy nám to šlo a václovali jsme soupeře. Po hodně dlouhé době jsme si to zase připomněli. Bylo to příjemné," přiznal Jadrný.

Jeho tým zahodil spoustu šancí. „Měli jsme asi pět tutovek. Vybavím si dvě od Skotnici, jednu od Hrtánka, Bystrého a Káni. Pak ještě Bystrý nastřelil břevno a jeden gól nám rozhodčí neuznali. Závarů bylo nepočítaně. Tentokrát nás srazila koncovka, ale je to pořád posun kupředu, protože v předešlých zápasech jsme se do ní ani nedostávali," porovnával Jadrný.

Konečně mu vykrystalizovala sestava, která dovedla přitlačit. Břidličná ale měla v bráně výborného Zifčáka a vepředu Kučeru, který obstaral dvě pěkné branky. „Umí s balonem a je rychlý. Naši stopeři ho marně naháněli. I při těch gólech Břidličné to ale mělo skončit minimálně 5:3, což po zápase přiznali i hosté. No nevadí, jedeme dál. S podobným stylem hry už se musíme bodově někde chytit. Jestli to bude už v Kobeřicích, to se dá těžko odhadnout, protože jsem slyšel, co se tam na jejich domácích zápasech děje. Snad si proti nám rozhodčí nevymyslí nějakou penaltu," zadoufal před výjezdem na Opavsko trenér Jadrný.

SK Dětmarovice – Kovohutě Břidličná 1:3 (1:1)

Branky: 15. Skotnica – 30. a 78. Kučera, 58. K. Kocúr. Rozhodčí: Picmaus – Lalík, Dudek. ŽK: 0:1. Diváci: 150.

Dětmarovice: Kotrla – Káňa, Kempný, Hrtánek, Holý – Maleňák (78. Červeňák), Kovář (63. Matušík) – Beilner (83. Zahatlan), Skotnica, L. Ligocký (83. Popek) – Bystrý. Trenér: Josef Jadrný.