„Sám jsem překvapen, jak nám to zatím jde. Po odchodu Pospěcha jsme úplně vypustili nákopy na vysokého útočníka, vstřebáváme nový systém rozestavení, ale zdá se, že se v tom kluci našli a kombinačně soupeře přehráváme,“ může být trenér Josef Jadrný zatím navýsost spokojen s jarní produkcí svého týmu.

Tři výhry, devět bodů. Dětmarovice se rázem pasovaly na hlavního adepta postupu. „Už se tomu asi neubráníme. Nechtěl jsem mužstvo do takové role stavět, ale soupeři nás takhle určitě brát budou a je třeba se na to připravit,“ uznává Jadrný.

Břidličnou jeho svěřenci doslova přejeli, byť výsledek vypadá těsně. „To jsem říkal i klukům, že když nebudeme proměňovat tutovky, může se to vymstít. Za stavu 2:0 pak stačí jedna korekce a jsou to zase nervy. Tady naštěstí přišla až v samém závěru,“ poznamenal Jadrný.

Jinak hráli domácí velmi dobře. Už ve druhé minutě zazdil tutovku Tomáš, pak ale vybojoval penaltu Kurušta a Škuta poslal Dětmarovice záhy do vedení. Pojistku mohl přidat dvakrát Macko, ale i on zahodil dvě velké šance. Trefil se až hbitý Tomáš.

Domácím nestačilo ani vedení 2:0 a nepouštěli Břidličnou prakticky na svou půlku hřiště. Všechny pokusy hostů se likvidovaly už v zárodku, navíc vzadu se domácí opírali o vysokého stopera Mlezivu, který odvrátil každý míč.

„Stopeři nám hrají od začátku velmi dobře, vlastně celá obrana. Je to týmový výkon. Musím říct, že v sobotu jsme měli opravdu velký tlak. Mohli jsme vyhrát snad o pět gólů. Gólman Břidličné Zifčák nás vychytával, měl tam super zákroky,“ přiznal trenér Dětmarovic.

Na hostujícím brankáři si ve druhé půli vylámali zuby Macko, Kurušta i Tomáš. Nedokázali překonat Zifčáka ani z pár metrů. Takže nakonec si balon v poslední minutě vzal Kučera a bombou ze třiceti metrů vymetl Dětmarovicím šibenici.

„Na Kučeru a Cudráka jsme se připravovali, protože tvoří hru Břidličné a povedlo se nám je pokrýt. Ten Kučerův gól byl ale výstavní,“ uznal Jadrný. Tři body však jeho týmu nevzal.

„Uvidíme, jak si teď poradíme se soupeři, kteří se zachraňují. Máme anglický týden, ve středu v Šenově a pak doma Vratimov. To budou podle mě úplně jiné souboje,“ uvažuje závěrem Jadrný.

SK Dětmarovice – TJ Břidličná 2:1 (2:0)

Branky: 5. z pen. Škuta, 23. Tomáš – 90. Kučera. Rozhodčí: Kielar – Tvardek, Folvarčný. ŽK: 1:2. Diváci: 150.

Dětmarovice: Stach – Derík, Hrtánek, Mleziva, Holý – Škuta, Siekiera (67. Ristovský) – Uher (87. Zahatlan), Kurušta, Macko (82. Kondziolka) – Tomáš. Trenér: Josef Jadrný.