„Ten se nám hrubě nepovedl, ale řekli jsme si, že se nedá nic dělat, než opět poctivě makat a úspěšně dojet zbytek podzimu. Sice nás nemile překvapilo, když nás domácí poslali na umělku, ale kluci si s tím poradili skvěle,“ uznal trenér Dětmarovic Josef Jadrný.

Samotného jej překvapilo, jak si jeho mužstvo vedlo. Potřebovalo jasně vyhrát, aby jej v tabulce nepřeskočil Háj ve Slezsku. A hráči na trávníku dominovali. Drželi míč, kombinovali, nepouštěli Krnov do šancí.

„Možná jsme mohli více držet balon vepředu, ale to je asi tak jediné, co bych mužstvu vytknul. Jestli vůbec. Opravdu to bylo brilantně zvládnuté, Krnov pouze chvíli před koncem korigoval. Kromě toho jsme zahodili ještě několik jasných šancí,“ poznamenal Jadrný.

Těšíňané opět nezabodovali a mizerný podzim už nenapraví.
Oslabený Těšín znovu prohrál

Zvláštní pozornost si zaslouží kapitán a dříč Tomáš Hrtánek, který neuvěřitelně drží zadní řady Dětmarovic. „Pokaždé je oporou, je to taková moje pravá ruka,“ uznal Jadrný.

Dětmarovice nyní čekají dva soupeři ze spodku tabulky, jenže lehkou roli mít nebudou. V obou případech totiž půjde o derby.

V sobotu přijde na řadu to prestižnější. Do Dětmarovic dorazí sousední Orlová. „Už jsem potkal v Orlové pár známých, kteří se těší, jak nás oberou,“ usmívá se Jadrný. „Já to beru, tohle špičkování k tomu patří. My se na Orlovou připravíme svědomitě, to mi můžete věřit. Rozhodně ji nepodceníme,“ ujistil kouč Dětmarovic.

FK Krnov – SK Dětmarovice 1:3 (0:1)

Branky: 88. Havlíček – 78. a 84. Tomáš, 34. Kurušta. Rozhodčí: Jurček – Laštuvka, Vidlička. ŽK: 3:3. Diváci: 160.

Dětmarovice: Kotrla – Zahatlan, Hrtánek, Mleziva, Holý – Beilner, Škuta, Kurušta, Macko – Tomáš – Pospěch. Trenér: Josef Jadrný.