Ti totiž na domácím hřišti porazili Kobeřice a vzdálili se patnáctému místu tabulky na čtyři body. Víc celků než dva už sestupovat nebude.

„Není to na sto, ale na 99 procent," otřel si pot z čela trenér Dětmarovic Josef Jadrný, když arbitr Jahoda naposledy foukl do píšťalky.

„Utkání jsme přikládali velkou důležitost. Ta poslední výhra z Břidličné nás neuvěřitelně nakopla, ale potřebovali jsme ji potvrdit. Proto jsme se celý týden věnovali taktice. Pokryly jsme i Žmolíka, což je ústřední postava soupeře," pochválil Jadrný svůj tým za skvělé plnění úkolů.

Domácím navíc vyšel start do zápasu. V posledních dnech ve formě hrající Zahatlan otevřel skóre už po sedmi minutách, brzy na to přidal pojistku Ristovský. „Mohli jsme do poločasu dát i další dva góly, Zahatlan a Macko, ten měl jasnou tutovku, kdy byl sám před bránou, se dokázali dostat do šancí," vyprávěl Jadrný.

Neškodné Kobeřice za poločas nevymyslely nic. Po změně stran se přece jen trochu zvedly, ale nebezpečné nebyly. Tempo hry udávaly Dětmarovice. „Kluci dobře kombinovali, byli aktivní a především nedělali chyby vzadu. Od kvalitní defenzivy jsme se v posledních dvou kolech odrazili, ty vychytané nuly jsou toho důkazem," poznamenal Jadrný.

Brankář Kotrla se v 76. minutě vytáhl při bombě Schreiera, kterou vytáhl mimo. Jinak nic zásadnějšího řešit nemusel a Dětmarovice se tak vzdálily, na rozdíl od sousední Orlové, od nebezpečného pásma sestupu.

SK Dětmarovice – Sokol Kobeřice 2:0 (2:0)

Branky: 8. Zahatlan, 13. Ristovský. Rozhodčí: Jahoda – Tilkeridis, Šimček. ŽK: 1:0. Diváci: 136.

Dětmarovice: Kotrla – Derík, Stanowski, Mleziva, Holý – Hrtánek, Kurušta (69. Káňa), L. Ligocký (63. Hurník), Zahatlan (87. Kloda), Macko (77. Popek) – Ristovský (71. Beilner). Trenér: Josef Jadrný.