Domácí si museli v týdnu vyjasnit některé věci, týkající se právě výkonu ve Frýdlantu. „Především jsme měli co říct obraně a bránění obecně. Ale chlapi si to vyříkali a bylo vidět, že to k něčemu bylo. Mužstvo podalo bojovný a koncentrovaný výkon," líbilo se zlepšení dětmarovického týmu jeho trenérovi Petru Czyžovi.

Dětmarovice zažily ideální nástup do zápasu, když Maléř, který ve Frýdlantě de facto zavinil rozhodující gól, poslal přesný centr na Šrámka a ten hlavou otevřel střelecký účet zápasu. Maléř byl nakonec u tří gólů svého celku!

Domácí borce branka povzbudila, ale že by po ní měli mít vyhráno, to rozhodně nehrozilo. „Krnov hrál výborně. Je to technicky zdatný, rychlý kolektiv, určitě bude bojovat o špici," tipuje Czyž, na kterého udělala hra Krnova dojem.

Hosté také většinu času drželi míč, ale měli smůlu – góly dávaly Dětmarovice. „Pozorně jsme bránili a podnikali brejky. Krnov nás v závěru skřípl a když se nám nedařilo dát pojistku, docela jsem trnul," přiblížil Czyž své rozpoložení za stavu 3:2, kdy Krnov útočil a domácí čekali na jeho chybu.

SK Dětmarovice – FK Krnov 4:2 (1:0)

Branky: 3. Šrámek, 59. Maceček, 68. vlastní Kozák, 90. Žebrok – 61. Klement, 73. A. Ondra. Rozhodčí: Picmaus. ŽK: 1:1. Diváci: 100.

Dětmarovice: Gradek – Maléř, Prčík, Hrdlička, Frisch – Kořínek, Maleňák, Šrámek, Ligocký (70. Žebrok) – Maceček (88. Aniol), Beránek (50. Kadlčák). Trenér: Petr Czyž.

Další zápas hrají Dětmarovice ve středu v Českém Těšíně.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.