SK Dětmarovice – SC Pustá Polom 1:1 (1:0)

Domácí chtěli navázat na podařené představení ve druhém poločase v Porubě a to se jim dařilo. „Pohříchu jen v první půli. Tu druhou jsme sehráli katastrofálně," přiblížil trenér zkušeného mužstva Petr Czyž.

Polomští přijeli do Dětmarovic s podobnou taktikou, s jakou nedávno obrali o body silný Těšín. „Mohu potvrdit, co říkal kolega Damek - Polom má propracovanou defenzivu, strašně obtížně se jí dávají branky," přesvědčil se i dětmarovický trenér Czyž o síle polomské obrany.

Domácí celý poločas marně bušili do zavřených vrat hostů, aktivní hrou je sami nepouštěli k ohrožení své brány, ve které dostal příležitost od začátku Mrkva. Jejich převaha vyústila až na samém konci poločasu ke krásné průnikové přihrávce na Beilnera, ten ještě neuspěl, ale odražený balon se dostal ke Gojovi a toho v čisté šanci zfauloval brankář Polomský, za což viděl červenou kartu. Nařízenou penaltu pak proměnil Matušík a domácí vedli.

„O přestávce jsem hráče nabádal, ať dál hrají nátlakově, aby nepolevovali, protože ta situace byla strašně ošidná. Prakticky všechno nám nahrávalo do karet. Gól do šatny, vyloučení brankáře a náhradní gólman v bráně soupeře. Začal jsem tušit průšvih," přiznal trenér Czyž.

Dětmarovický trenér větřil dobře. Jeho tým odehrál na jaře nejhorší představení. Polom držela balon, ohrožovala bránu domácích a šla po vyrovnání. „Hráli jsme bez pohybu, bez kombinace. Jen nasazení nestačilo. Za výkon ve druhé půli si hosté bod zasloužili," uznal férově Petr Czyž.

Polom nakonec vydolovala důležitý bodík se štěstím. Už v páté minutě nastavení kopali hosté poslední trestňák z půlky hřiště. Gólman ho poslal do šestnáctky Dětmarovic, kde v tu chvíli byla celá sestava Polomi a po neuvěřitelném závaru se balon došmodrchal do brány. Pak domácí rozehráli a rozhodčí pískl konec…

Branky: 45. z pen. Matušík – 90(+5). Mikulenka. Rozhodčí: Bátrla, žluté karty: 2:1, diváci: 300.

Dětmarovice: Mrkva – Škuláň, Prčík, Aniol, Karkoška – Schimke, Matušík (88. Novák), Špička, Beilner – Goj (82. Ligocký), Punčochář (75. Papcún). Trenér: Petr Czyž.