Jejich dalším soupeřem byl Krnov, který se pokusil překvapit lídra tabulky vysokým postavením. „Jejich zadní řada byla snad jen pět metrů od půlící čáry. Mezi obránci a gólmanem byla obrovská propast. Hráli strašně vysoko,“ divil se trenér Dětmarovic Josef Jadrný.

Jeho tým se toho snažil využít. „Musím říct, že chytřejší tým by dal Krnovu do poločasu čtyři góly a nebylo co řešit. S našimi rychlými kraji se nám naskýtaly šance běžet skoro od půlky sami na brankáře. Samozřejmě jen s přesně načasovanou přihrávkou,“ popisoval Jadrný.

Vítání fotbalistů karvinskými fanoušky. Oslavy udržení v lize.
VIDEO: Vysočinu, na svačinu! neslo se noční Karvinou

Právě o to se Dětmarovičtí pokoušeli, jenže proměnili jen dvě takové akce. „Dali jsme i další góly, ale nebyly nám uznány pro ofsajd. Pořád jsme se museli mít na pozoru, stav 2:0 je ošidný. Jsem rád, že kluci udrželi koncentraci až do konce. Byl to těžký zápas,“ hodnotil Jadrný.

On teď bude těžký zápas pro Dětmarovice už každý další. „Víme to. Sice hrajeme proti týmům z dolní poloviny tabulky, ale jsme pod tlakem. Každý čeká na naše zaváhání a to není jednoduché ustát,“ upozorňuje Jadrný.

David Gill (vpravo) se svým týmem jsou zase v regulérním boji o záchranu.
Petrovice ožívají! Zvládly i duel s Valachy

Hráči se proto vždy soustředí na nejbližší zápas. „Pořád si říkáme: ještě pět, ještě čtyři, ještě tři. Teď nás čeká Orlová, která hraje o záchranu. Remíza asi nebude řešit nic pro oba týmy,“ přemýšlí Jadrný, který sám v Orlové bydlí. Kromě něj ještě další dva hráči. Derby s pikantní příchutí se hraje v sobotu. „Nevím, jak soupeř, ale my se těšíme,“ ujistil Jadrný.

SK Dětmarovice – FK Krnov 2:0 (1:0)

Branky: 26. a 55. Tomáš. Rozhodčí: Švec – Futerko, Vojkovský. ŽK: 1:1. Diváci: 150.

Dětmarovice: Stach – Derík, Hrtánek, Mleziva, Holý – Škuta, Zahatlan (86. Beilner) – Uher (89. Popek), Ristovský (62. Kurušta), Macko (74. Nitka) – Tomáš. Trenér: Josef Jadrný.

Orlovským fotbalistům se zadařilo. Dvě branky obstaral N´Da.
Životodárné tři body z Břidličné